Absurd na gali Fame. Walka pań przerwana

Zdjęcie okładkowe artykułu: YouTube / Fame MMA YouTube / Na zdjęciu Ewa Piątkowska
YouTube / Fame MMA YouTube / Na zdjęciu Ewa Piątkowska
zdjęcie autora artykułu

Gale Fame MMA 21 otworzyła walka utytułowanej bokserki Ewy Piątkowskiej i obiecującej zawodniczki MMA - Klaudii Syguły. Druga runda miała groteskowy przebieg, a była mistrzyni WBC po sygnalizacji kopnięcia w krocze przez kilka minut leżała na macie

W tym artykule dowiesz się o:

Coraz częściej na freak fightowych galach pojawiają się pojedynki profesjonalnych sportowców. Nie inaczej było na sobotnim(18.05) wydarzeniu Fame MMA. W pierwszej walce zmierzyły się Klaudia Syguła, która ma na koncie sześć zawodowych zwycięstw w MMA z rzędu i aspiruje do startów w UFC oraz Ewa Piątkowska, a więc utytułowana bokserka i była mistrzyni organizacji WBC.

Starcie zakontraktowano na trzy rundy, a każda z nich odbywały się w innej formule. Na początek obie zawodniczki mierzyły się w boksie w małych rękawicach, w kolejnej odsłonie walki było to K-1, a ostatnia runda miała odbywać się na pełnych zasadach MMA.

Dużą faworytką starcia była Syguła, dlatego Piątkowska chciała do maksimum wykorzystać pierwszą rundę, która toczyła się w jej wiodącej formule. Obie zawodniczki dysponowały też bardzo podobnymi warunkami fizycznymi.

ZOBACZ WIDEO: Szpilka przyszedł do jego szatni. Wrzosek zdradza treść rozmowy i ocenia walkę

Zgodnie z oczekiwaniami Piątkowska na początku pierwszej rundy ruszyła na rywalkę, jednak Syguła potrafiła skutecznie kontrować i nie pozwoliła się zdominować. W drugiej odsłonie Syguła próbowała przejąć inicjatywę i raz po raz wykonywała kopnięcia. Jedno z nich przypadkowo trafiło w krocze Piątkowskiej, co na kilka minut wstrzymało walkę. Chwilę po wznowieniu walki była mistrzyni WBC ponownie zgłosiła, że otrzymała nieprzepisowe kopnięcie i położyła się na macie, co spotkało się z niepochlebnymi relacją kibiców.

Przerwa trwała około pięciu minut. W jej trakcie sędzia Piotr Jarosz przekazał Piątkowskiej, że kopnięcie było czyste. Była mistrzyni WBC w końcu wstała jednak  na nogi i po wznowieniu walki próbowała przejąć inicjatywę. Niedługo później znowu doszło do przerwy, a Jarosz upomniał głośno protestującego Mirosława Oknińskiego, który przygotowywał Piątkowską do pojedynku. Ostatecznie w tej rundzie zdecydowanie lepsza byłą Syguła.

Do trzeciej rundy już nie doszło. Narożnik Piątkowskiej poddał walkę, Syguła nie miała więc okazji zaprezentować swoich zdolności w MMA. Po zakończeniu pojedynku była mistrzyni WBC wyzwała do walki Dominikę Tajner.

Czytaj też: Mamed Chalidow mówi otwarcie o walce Szpilka - Wrzosek Niecodzienne sceny przed galą FEN. Kazał sobie obciąć włosy

Źródło artykułu: WP SportoweFakty