Emocje i zaskoczenia na gali FEN 54. Wygrał w walce wieczoru i nie zdobył pasa

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Co-main event gali FEN 54
Twitter / Co-main event gali FEN 54
zdjęcie autora artykułu

W piątek hala MOSiR w Pile była świadkiem emocjonujących walk na gali Fight Exclusive Night 54. Wieczór przyniósł wiele zaskoczeń, w tym efektowne zwycięstwo Vitaliya Yakimenko, który mimo wygranej nie zdobył mistrzowskiego pasa.

W tym artykule dowiesz się o:

W najważniejszym pojedynku gali Fight Exclusive Night 54 w Pile Vitaliy Yakimenko zmierzył się z Fardiem Alibabazade. Pierwotnie to starcie miało być main eventem, jednakże ze względu na problemy z wagą Ukraińca ostatecznie zdecydowano się na przesunięcie walki na co-main event. Zamierzanie na ceremonii ważenia jednak w żadnym stopniu nie wpłynęło na formę Yakimenki. Ukrainiec w pełni zdominowal rywala, którego pokonał przez efektowne poddanie w 1. rundzie. Zwycięzca może jedynie żałować nie zrobienia wagi, ponieważ gdyby to mu się udało to dzisiaj cieszyłby się z pasa mistrzowskiego w wadze muszej.

Gracjan Wyroślak stoczył zacięty bój z Maksimem Grabovichem, który zakończył się niejednogłośną decyzją sędziów na korzyść Grabovicha. Walka była pełna emocji i dynamicznych akcji, a Wyroślak mimo przegranej zyskał uznanie za swoją waleczność​​. Jan Ciepłowski kontynuował swoją zwycięską passę, poddając Brazylijczyka Thiago Nogueirę, co potwierdziło jego status jednego z najbardziej obiecujących talentów w polskim MMA​​.

Łukasz Olech pokazał swoją klasę, wygrywając przez poddanie z Delanem Monte. Monte nie miał szans w starciu z doskonale przygotowanym Polakiem​. Michał Romaneczko i Maksymilian Kowalski również błysnęli na gali FEN 54. Romaneczko pokonał Oleksandra Moisę przez jednogłośną decyzję, a Kowalski, po efektownej walce, zwyciężył Adriana Gorącego, udowadniając, że jest zawodnikiem, z którym trzeba się liczyć w przyszłości​​.

ZOBACZ WIDEO: 14 sekund i... koniec. Szpilka komentuje przerwanie walki

Gala Fight Exclusive Night 54 była niezapomnianym wydarzeniem pełnym emocji i zaskakujących wyników. Zawodnicy pokazali najwyższy poziom umiejętności, a organizatorzy po raz kolejny udowodnili, że FEN jest jedną z czołowych organizacji MMA w Polsce. Kibice z niecierpliwością czekają na kolejne gale, które z pewnością dostarczą równie wielu emocji i niezapomnianych chwil​

FEN 54 w Pile - wyniki:

(walka o pas wagi muszej) Vitaliy Yakimenko (9-1) pok. Farid Alibabazade (12-7-1) przez poddanie Maksim Grabovich (12-7) pok. Gracjan Wyroślak (5-2, 1 N/C) przez niejednogłośną decyzję  Jan Ciepłowski (7-0) pok. Thiago Nogueira (3-1) przez poddanie Łukasz Olech (5-1) pok Delan Monte (9-6) przez poddanie Maksymilian Kowalski (3-1) pok. Adrian Gorący (0-2) przez poddanie Oleksandr Moisa (2-1) pok. Michał Romaneczko (1-2) przez jednogłośną decyzję Marcin Kopcza (2-1-1) pok. Wojciech Demczur (3-2) przez dyskwalifikację Bartłomiej Skowyra (2-2) pok. Patryk Marzec (2-3) przez poddanie  Jakub Szymanowski pok. Natan Niewiadomski przez poddanie (walka semi-pro)

Zobacz także: Głośno o koszuli Usyka. Tak przypomniaj o wojnie Zobacz także: Kliczko ze specjalnym przesłaniem w Arabii Saudyjskiej

Źródło artykułu: WP SportoweFakty