Krwawe starcie w klatce KSW. Lekarz nie miał innego wyjścia

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Marcin Krakowiak przegrał z Muslimem Tulszajewem na KSW 97
Twitter / Marcin Krakowiak przegrał z Muslimem Tulszajewem na KSW 97

Marcin Krakowiak (13-5) i Muslim Tulszajew (12-3) dostarczyli kibicom emocjonujący i krwawy pojedynek podczas KSW 97 w Tarnowie. Reprezentant Niemiec zaprezentował świetną formę na tle wyżej notowanego Polaka.

W tym artykule dowiesz się o:

Tulszajew znakomicie korzystał w klatce z przewagi warunków fizycznych i jego ataki częściej dochodziły do celu. W 1. rundzie Krakowiak otrzymał mocne kopnięcie w krocze, ale po krótkiej przerwie był gotów kontynuować starcie w kategorii półśredniej.

W drugim starciu Muslim Tulszajew powiększał przewagę w stójce. 30-latek trenujący w Berlinie był bliski znokautowania "Krakusa". Na głowie Polaka pojawiło się poważne rozcięcie, z którego mocno polała się krew. Sędzia poprosił lekarza o konsultację, a ten orzekł, że należy przerwać pojedynek.

Tulszajew odniósł drugie z rzędu zwycięstwo w KSW. Poprzednio jego walka z Konradem Rusińskim z gali XTB KSW Epic została wybrana najlepszym starciem wieczoru. Reprezentant Niemiec wygrał ją przez nokaut, korzystając z dozwolonych w tym pojedynku soccer kicków.

Marcin Krakowiak doznał w Tarnowie piątej porażki w zawodowej karierze. Wcześniej był na fali dwóch wygranych w KSW - z Henrym Fadipe i Michałem Pietrzakiem.

W walce wieczoru KSW 97 w Tarnowie Szymon Bajor zmierzy się z Matheusem Scheffelem. Transmisja z gali trwa w Viaplay.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty