Wyrównany bój Polaka z Czechem na KSW 99. Sędziowie nie byli jednogłośni

Twitter / Kacper Koziorzębski zwyciężył na KSW 99

Kacper Koziorzębski (11-6) i Matúš Juráček (11-4) dali emocjonujący pojedynek w co-main evencie gali KSW 99 w Gliwicach. Po 15 minutach zaciętej batalii decyzja sędziów punktowych była niejednogłośna.

W tym artykule dowiesz się o:

Od pierwszych sekund pojedynku w wadze półśredniej Polak i Czech postawili na mocne wymiany ciosów w stójce. Koziorzębski częściej wywierał jednak presję, a w drugiej rundzie zanotował dwa udane sprowadzenia.

Po 15 minutach batalii o jej zwycięzcy zadecydowali sędziowie punktowi. Ostatecznie Kacper Koziorzębski pokonał Matúša Juráčka przez niejednogłośną decyzję (29-28, 28-29, 29-28).

Koziorzębski odniósł piąte zwycięstwo w KSW. Reprezentant Bonzai MMA rywalizuje w zawodowym MMA od roku 2015. Do tej pory stoczył siedemnaście walk, z których jedenaście wygrał.

Matúš Juráček doznał pierwszej porażki w polskiej organizacji. W debiucie dla KSW, w lutym tego roku, zmierzył się z Henrym Fadipe i rozbił go w pierwszej rundzie pojedynku.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty