Typowanie redakcyjne gali UFC on FOX 8

Zapraszamy do zapoznania się z opiniami redaktorów działu MMA, którzy postanowili podzielić się swoimi wizjami dotyczącymi UFC on FOX 8. Gala już 27 lipca w Seattle.

Jakub Madej
Jakub Madej

Demetrious Johnson vs John Moraga

Arkadiusz Pawłowski: Zawodnicy prezentują wysoki, wyrównany poziom, a wybranie zwycięzcy jest bardzo trudne. O zwycięstwie zadecyduje jedno z dwóch - błąd, albo brak kondycji. Stawiam na Moragę, ale to bardziej strzał niż cokolwiek innego.

Waldemar Ossowski: Stawiam na Demetriousa, który jest liderem światowego rankingu wagi muszej. Ma on po swojej stronie większe doświadczenie i dłuższy staż w UFC pomimo, że jest młodszy od Moragi. Szczególnie liczę na lepszy parter ze strony Johnsona i tym samym kontrolę walki, gdyż nie oczekuję zwycięstwa przed czasem a decyzji na korzyść Demetriousa.

Jakub Madej: Mimo, iż Moraga sprawia swoim rywalom za każdym razem spore problemy, to moim zdaniem nie zapowiada się na zmianę mistrza dywizji muszej. Johnson porządzi jeszcze sporo czasu w kategorii do 57 kilogramów.

Redaktorzy typujący Johnsona: Waldemar, Jakub
Redaktorzy typujący Moragę: Arkadiusz

Jake Ellenberger vs Rory MacDonald

Arkadiusz Pawłowski: Kolejna trudna walka. Jeśli Jake trafi którąś z swoich firmowych bomb, to może być nieciekawie, ale w innym przypadku MacDonald powinien wypunktować przeciwnika. Pokonanie BJ Penna wciąż coś w końcu znaczy, nawet jeśli ten jest daleki od szczytowej formy.

Waldemar Ossowski: To będzie równa walka. Stawiam minimalnie na Jake’a, gdyż walczył już z niejednymi “kozakami” w UFC i ma zdecydowanie więcej walk na swoim koncie. Zwycięstwo MacDonalda na B.J. Pennem nie robi na mnie większego wrażenia, bo to już nie był ten zawodnik, co kiedyś. Kurs u bukmachera tym bardziej zachęca mnie do postawienia na Ellenbergera.

Jakub Madej: Przed ważeniem śmiało mogłem typować MacDonalda jako sporego faworyta w tym pojedynku. Po obejrzeniu nagrania z ceremonii ważenie moje zdanie się zmieniło i w chwili obecnej to Ellenberger przechylił u mnie szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Nie zobaczymy tutaj rozstrzygnięcia przed czasem, jednak możemy się spodziewać pojedynku, które skradnie show, bo ma wielkie zadatki na otrzymanie nagrody za walkę wieczoru na którą liczę.

Redaktorzy typujący Ellenbergera: Waldemar, Jakub
Redaktorzy typujący MacDonalda: Arkadiusz

Liz Carmouche vs Jessica Andrade

Arkadiusz Pawłowski: W pojedynku pań mamy ciekawe zestawienie dwóch różniących się od siebie zawodniczek. Carmouche ma przewagę doświadczenia, ale to młodziutka Andrade może się poszczycić naprawdę doskonałymi duszeniami. Jeśli tylko trafi się okazja w parterze, Jessica ją wykorzysta.

Waldemar Ossowski: Stawiam na młodą Brazylijkę, która jest w przysłowiowym „gazie”. W ubiegłym roku stoczyła aż 7 zawodowych walk, przy tylko dwóch Carmouche. Liczę, że jeżeli Andrade sprowadzi walkę do parteru, to Amerykanka pomimo, iż jest starsza, nie da jej rady i zostanie poddana w podobny sposób jak zrobiła to Rousey. Bukmacherzy wystawili zachęcający kurs na Andrade, więc warto się skusić.

Jakub Madej: Carmouche trafia rywalkę kolejnymi mocnymi ciosami i kończy walkę w pierwszej rundzie przez techniczny nokaut. Nie widzę po prostu innego rozwiązania. Mimo, iż wielkim atutem Andrade będzie tutaj parter, to nie sądzę, żeby "Girl-Rilla" dała się często sprowadzać.

Redaktorzy typujący Carmouche: Jakub
Redaktorzy typujący Andrade: Arkadiusz, Waldemar

Robbie Lawler vs Bobby Voelker

Arkadiusz Pawłowski: Obaj potrzebują tego zwycięstwa, by pokazać, że miejsce w UFC się im należy. Oponent niełatwy i "tanio skóry nie sprzeda" jak zwykł mawiać nasz Mariusz Pudzianowski, ale liczę i stawiam na zwycięstwo Lawlera, najlepiej przez nokaut.

Waldemar Ossowski: Ciężka walka do oceny. Doświadczenie zbliżone i obydwaj dopiero zaczęli przygodę z UFC, po przenosinach ze Strikeforce. Jeżeli Voelker przegra to może pożegnać się wujkiem Daną, stąd bardziej skłaniam się ku Bobbiemu, który nie może pozwolić sobie na drugą porażkę pod rząd.

Jakub Madej: Jako fan Lawlera, starałem się patrzeć w typowaniu na to starcie w sposób bardzo obiektywny. Mimo wszystko, postawię na "Ruthlessa", który w walce z Joshem Koscheckiem pokazał, że w swojej pierwotnej kategorii wagowej może jeszcze sporo namieszać.

Redaktorzy typujący Lawlera: Arkadiusz, Jakub
Redaktorzy typujący Voelkera: Waldemar

Michael Chiesa vs Jorge Masvidal

Redaktorzy typujący Chiesę: Arkadiusz
Redaktorzy typujący Masvidala: Waldemar, Jakub

Danny Castillo vs Tim Means

Redaktorzy typujący Castillo: Waldemar, Jakub
Redaktorzy typujący Meansa: Arkadiusz

Mac Danzig vs Melvin Guillard

Redaktorzy typujący Danziga: Waldemar, Jakub
Redaktorzy typujący Guillarda: Arkadiusz

Yves Edwards vs Daron Cruickshank

Redaktorzy typujący Edwardsa: Arkadiusz, Waldemar, Jakub
Redaktorzy typujący Cruickshanka:

Ed Herman vs Trevor Smith

Redaktorzy typujący Hermana: Arkadiusz, Jakub
Redaktorzy typujący Smitha: Waldemar

Julie Kedzie vs Germaine de Randamie

Redaktorzy typujący Kedzie: Arkadiusz, Jakub
Redaktorzy typujący de Randamie: Waldemar

Aaron Riley vs Justin Salas

Redaktorzy typujący Riley'a: Arkadiusz, Waldemar, Jakub
Redaktorzy typujący Salasa:

John Albert vs Yaotzin Meza

Redaktorzy typujący Alberta: Arkadiusz Redaktorzy typujący Mezą: Waldemar, Jakub

Marcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×