WSOF 5: Zwycięski Arlovski, afera i ciężki nokaut (relacja i wyniki)

W walce wieczoru WSOF 5 Andrei Arlovski zywciężył z Mikem Kylem. Podczas gali doszło również do bardzo kontrowersyjnej sytuacji, w wyniku której zostało odwołane starcie Taylora z Mutapcicem.

Jakub Madej
Jakub Madej

Bardzo ciekawą galę zapewniła nam organizacja World Series of Fighting. Podczas piątej edycji wydarzenia tej federacji w walce wieczoru Andrei Arlovski zmierzył się z Mikem Kylem.

"The Pit Bull" odnotował dwudzieste zwycięstwo w swojej karierze podczas gali WSOF 5. Po trzech rundach wyrównanej walki pokonał Mike'a Kylego, który niejednokrotnie stawiał opór Arlovskiemu. Praktycznie cały pojedynek odbywał się w stójce, gdzie w pierwszej rundzie przeważał "MAK". Pozostałe dwie rundy należały do Białorusina, który udanymi kombinacjami punktował Amerykanina. Jedyną próbę sprowadzenia do parteru podjął w trzeciej rundzie Arlovski, jednak Kyle idealnie się z tego wybronił.

Trzy rundy trwał również pojedynek Davida Brancha z Danillo Villefortem. W tej walce bezwzględnie zwyciężył reprezentant Renzo Gracie Jiu-Jitsu, który narzucił w starciu swoje tempo, idealnie kontrolował przebieg walki i nie pozwolił przeciwnikowi na wygranie chociażby jednej rundy. Branch zdecydowanie lepiej radził sobie zarówno w stójce, gdzie punktował rywala uderzeniami i kopnięciami, jak i w parterze.

Niespotykany nokaut zobaczyliśmy w walce Derricka Mehmana z Rollesem Gracie. W pierwszej odsłonie Brazylijczyk świetnie radził sobie w stójce, a pod koniec rundy udało mu się sprowadzić swojego rywala. Do epickiego rozwiązania doszło w połowie drugiej odsłony. Mehman uderzył Graciego bardzo mocnym prawym sierpowym, po którym Rolles odwrócił się, przeszedł kilka kroków i... upadł. Sędzia natychmiastowo przerwał pojedynek.

Do prawdziwego skandalu doszło przed walką Jessego Taylora z Elvisem Mutapcicem. Na kilka minut przed pojedynkiem, Komisja Sportowa Stanu New Jersey odwołała starcie. Przewodniczący komisji zauważył w szatni Mutapcica zażywającego bliżej nieokreślony lek na receptę. Zwycięzca tej waki miał zmierzyć się z Davem Branchem o pas mistrza w dywizji średniej.

Georgi Karakhanyan w niecałe cztery minuty poddał Waylona Lowe'a. "Insane" mocnymi uderzeniami rozbił zawodnika American Top Team, z którym po trzech minutach wylądował w parterze. Karakhanyan na ziemi wyczuł moment, zakładając swojemu rywalowi mocną gilotyną, którę Lowe był zmuszony odklepać.

Walka wieczoru:

265 lbs: Andrei Arlovski pok. Mike’a Kyle’a przez jednogłośną decyzję

Główna karta:

185 lbs: David Branch pok. Danillo Villeforta przez jednogłośną decyzję
185 lbs: Elvin Mutapcic vs. Jesse Taylor – walka odwołana po tym jak Mutapcic został przyłapany na zażywaniu niedozwolonego leku w szatni
265 lbs: Derrick Mehmen pok. Rollesa Gracie przez KO (uderzenie), rd. 2 (2:40)
145 lbs: Georgi Karakhanyan pok. Waylona Lowe przez poddanie (gilotyna), rd. 1 (3:37)

Pozostałe:

145 lbs: Rick Glenn pok. Artura Rofi przez jednogłośną decyzję
135 lbs: Jimmie Rivera pok. Sidemara Honorio przez jednogłośną decyzję
170 lbs: Richard Patishnock pok. Gregora Gracie przez jednogłośną decyzję
160 lbs: Ozzy Dugulubgov pok. Andrew Osborne’a przez poddanie (taktarov), rd. 2 (1:12)
185 lbs: Neiman Gracie pok. Darrena Costę przez poddanie (balacha), rd. 1 (3:57)