UFC: Pogromca Polaka podejmie debiutanta

Po pokonaniu Polaka, Piotra Hallmanna, Amerykanin Al Iaquinta przywita w oktagonie największej organizacji MMA na świecie rodaka, Kevina Lee.

Maciej Szumowski
Maciej Szumowski
Iaquinta w swojej ostatniej walce, podczas gali w Manchesterze, wygrał z zawodnikiem Mighty Bulls Gdynia, czołowym zawodnikiem wagi lekkiej w Polsce, Piotrem Hallmannem. Wcześniej pokonał między innymi Ryana Couture'a, a jedyną porażkę w UFC zaliczył ulegając Michaelowi Chiesie przez techniczne poddanie w pierwszej rundzie. Dla Lee będzie to debiut w największej federacji MMA. Mieszkaniec Grand Rapids w stanie Michigan dotychczas nie pokonał żadnego znaczącego przeciwnika, walcząc głównie w lokalnych organizacjach mieszanych sztuk walki. Może pochwalić się niesplamionym porażką rekordem siedmiu zwycięstw. Aż trzy razy wygrywał przez poddania.

UFC 169 jest zaplanowane na 1 lutego w Prudential Centel w Newark w stanie New Jersey. W walce wieczoru dojdzie do unfiikacji tytułów wadze koguciej, gdzie właściwy mistrz, Dominick Cruz, podejmie tymczasowego, Renana Barão. Zobaczymy jeszcze jeden pojedynek o pas - Jose Aldo będzie bronił mistrzostwa UFC w wadze piórkowej w starciu z Ricardo Lamasem.

Będzie hit na UFC 170? Walka ogłoszona!
Michał Włodarek blisko kontraktu z KSW

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×