Rockhold zwycięski na UFC Fight Night 35

[tag=35915]Luke Rockhold[/tag] pokonał Constantinosa Philippou w walce wieczoru gali [tag=30134]UFC[/tag] Fight Night 35, która odbyła się w Duluth. Swoją walkę wygrał również znany kibicom w Polsce [tag=40374]Yoel Romero Palacio[/tag].

Rockhold w połowie 1. rundy skutecznie kopnął na korpus Philippou, po czym Cypryjczyk upadł, a sędzia przerwał pojedynek. Była to pierwsza wygrana weterana Strikeforce pod szyldem organizacji UFC.

Brad Tavares pokonał na punkty Lorenza Larkina. Hawajczyk odniósł tym samym piąte zwycięstwo z rzędu w zawodowej karierze.

T.J. Dillashaw kompletnie zdominował w walce Mike'a Eastona. Dillashaw był bliski skończenia pojedynku w 2. rundzie, gdy wysokim kopnięciem trafił Eastona, ale "The Hulk" nie dał się znokautować.

Yoel Romero Palacio, znany z pojedynku z Michałem Fijałką, odniósł trzecie zwycięstwo w UFC. Wicemistrz olimpijski z Sydney pokonał przez TKO (łokcie na korpus) Dereka Brunsona. Romero, do czasu przerwania walki, przegrywał ją wyraźnie na punkty.

Oto pełne wyniki gali.

Walka wieczoru: 185 lbs: Luke Rockhold (11-2) pok. Constantinosa Philippou (12-4) przez TKO (kopnięcie na wątrobę), 2:31 runda 1.

Główna karta: 185 lbs: Brad Tavares (12-1) pok. Lorenza Larkina (14-2) przez jednogłośną decyzję. 135 lbs: T.J. Dillashaw (9-2) pok. Mike'a Eastona (13-4) przez jednogłośną decyzję sędziów. 185 lbs: Yoel Romero (7-1) pok. Dereka Brunsona (11-3) przez TKO (łokcie na korpus), 3:23 runda 3. 125 lbs: John Moraga (14-2) pok. Dustina Ortiza (12-3) przez niejednogłośną decyzję sędziów. 145 lbs: Cole Miller (21-8) pok. Sama Sicilię (12-4) przez poddanie (duszenie zza pleców), 1:54 runda 2.

Walki w FOX Sports 1: 155 lbs: Ramsey Nijem (8-4) pok. Justina Edwardsa (8-4) przez jednogłośną decyzję sędziów. 155 lbs: Elias Silverio (10-0) pok. Isaaca Vallie-Flagga (14-4) przez jednogłośną decyzję sędziów. 185 lbs: Trevor Smith (11-4) pok. Briana Houstona (4-2) przez niejednogłośną decyzję sędziów. 125 lbs: Louis Smolka (7-0) pok. Alpa Ozkilica (9-2) przez jednogłośną decyzję sędziów.

Walki w Fight Pass: 155 lbs: Vinc Pichel (8-1) pok. Garetta Whiteleya (7-2) przez jednogłośną decyzję sędziów. 155 lbs: Beneil Dariush (7-0) pok. Charliego Brennemana (19-6) przez poddanie (duszenie zza pleców), 1:45 runda 1.