Jan Błachowicz podpisał kontrakt z UFC!

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Mistrz KSW w wadze półciężkiej, Jan Błachowicz, zdecydował się podpisać kontrakt z najlepszą organizacją mieszanych sztuk walki na świecie.

O Janie Błachowiczu w UFC mówiło się już od dłuższego czasu, jednakże parafowanie umowy z organizacją Dany White'a w 2011 roku pokrzyżowała niespodziewana porażka zawodnika Nastula Team z Raemau Thierrym Sokoudjou. Później Błachowicz odniósł pięć zwycięstw, co zaowocowało kolejnym zainteresowaniem najlepszej federacji MMA.

Tym samym oznacza to, że pas KSW w dywizji do 93 kilogramów został przez cieszynianina zwakowany.

Oprócz Błachowicza w UFC walczy także czterech innych Polaków - Daniel Omielańczuk, Krzysztof Jotko, Piotr Hallmann Paweł Pawlak. Zakontraktowanie zawodników z Polski przez światowego potentata jest spowodowane galą Ultimate Fighting Championship w Łodzi, która odbędzie się prawdopodobnie jesienią.

Z powodu kontuzji były mistrz KSW w UFC zadebiutuje dopiero w drugiej połowie roku.

Źródło artykułu:
Komentarze (15)
avatar
- - -
31.01.2014
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
A ja mimo wszystko do Mameda zal mam. Ja wiem, kasa, sponsorzy, popularność, ale z drugiej strony w UFC mógłby w miarę szybko się doczłapać do tego - walczy efektownie, także jakieś bonusiki za Czytaj całość
avatar
kurde
31.01.2014
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Polak potrafi to sie ceni ! Widac szybko przyswoil sobie nasze nastawienie :) oczywiscie nie zaluje mu tej kasy , bo uwazam ze dobrze wykonuje swoja robote ale przydalo by sie troszke zdrowego Czytaj całość
GKM_owiec
31.01.2014
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Powodzenia !  
avatar
charismatic enigma
31.01.2014
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Powodzenia. Ja mam nadzieję, że UFC nie zrobi na gali w Polsce drugiego KSW.  
avatar
kurde
31.01.2014
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
no wkoncu sie doczekalem . jeszcze tylko Khalidow musi dolaczyc