Bellator zorganizuje galę w PPV w maju. Hitowe pojedynki już w rozpisce

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia amerykańskich dziennikarzy. [tag=30201]Bellator[/tag] postanowił zrealizować swoje ambitne plany, organizując pierwszą galę w systemie pay per view.

Najpierw do okrągłej klatki wyjdą Quinton Jackson i Muhammed Lawal. Pojedynek odbędzie się w ramach finału czteroosobowego turnieju wagi półciężkiej. Walczący przez wiele lat w UFC "Rampage" wygrał w półfinale z weteranem KSW, Christianem M'Pumbu, zaś "King Mo" w tym samym etapie wypunktował Rosjanina Mikhaila Zayatsa.

W najważniejszej walce wieczoru odbędzie się starcie o pas mistrzowski w wadze lekkiej. Po raz trzeci zmierzą się ze sobą Michael Chandler i Eddie Alvarez. Aktualnym mistrzem jest mieszkaniec Filadelfii, który w starciu rewanżowym pokonał pogromcę Polaka Marcina Helda przez niejednogłośną decyzję. W pierwszym pojedynku, w marcu 2011 roku, Chandler zwyciężył dzięki poddaniu przez duszenie zza pleców w czwartej rundzie.

Gala Bellator 120 odbędzie się 17 maja w The Landers Center w Memphis. Tego samego dnia w trójmiejskiej Ergo Arenie dojdzie też do KSW 27: Cage Time. Transmisja zostanie przeprowadzona za dodatkową opłatą, której jeszcze nie ujawniono.

Źródło artykułu: