UFC Fight Night 37: Szwed Alexander Gustafsson znokautował Jimiego Manuwę

Kolejna gala Ultimate Fighting Championship w Wielkiej Brytanii jest już za nami. UFC zanotowało bardzo udany powrót do Europy.

Maciej Szumowski
Maciej Szumowski
W najważniejszym pojedynku sobotniego wieczoru w hali O2 Arena w Londynie Szwed Alexander Gustafsson zmierzył się z Jimim Manuwą. Szweccy kibice mają teraz powody do zadowolenia, gdyż ich ulubieniec wygrał przez nokaut w drugiej rundzie.

"Menace", czyli Michael Johnson, znacznie wzmocnił swoje notowania, pokonując bardziej doświadczonego od siebie weterana światowych ringów i oktagonów, Melvina Guillarda.

Charakterystyczny Brad Pickett będzie miał powody do zadowolenia po gali w stolicy Anglii. Były mistrz legendarnej brytyjskiej organizacji Cage Rage wypunktował dawnego posiadacza tytułu Cage Warriors, Neila Seery'ego.

Islandczyk Gunnar Nelson zanotował udany powrót do toczenia zawodowych walk. "Gunni" już w pierwszej rundzie poddał przez duszenie zza pleców byłego rywala Rafała Haratyka, Rosjanina Omariego Akhmedova.

Ilir Latifi zaliczył debiutancką wygraną w UFC. Reprezentant Szwecji założył gilotynę doświadczonemu Francuzowi Cyrille'owi Diabate'owi, przez co paryżanin musiał odklepać w pierwszej odsłonie batalii.

Luke Barnatt po niespełna czterech minutach boju znokautował pod siatką oktagonu Matsa Nilssona. Wysoki Brytyjczyk dopisał tym samym ósmą wygraną w zawodowej karierze, pozostając przy tym niepokonanym.

Brazylijczyk Claudio Henrique da Silva kontrowersyjnie zwyciężył z Bradem Scottem po trzech rundach walki. Swoje niezadowolenie z werdyktu na Twitterze ogłosił sam prezydent UFC, Dana White.

Uczestnik gali KSW 6, Igor Araujo, w każdej z trzech rund walki był lepszy od Danny'ego Mitchella. Trójka sędziowska wypunktowała pojedynek w stosunku trzech razy po 30-27.

Louis Gaudinot błyskawicznie rozprawił się z Philem Harrisem. Charyzmatyczny "Goodnight" poddał gilotyną mieszkańca Portsmouth już po 73 sekundach starcia, dzięki czemu zielonowłosy fighter wrócił na tor zwycięstw.

Wyniki:

Alexander Gustafsson pok. Jimiego Manuwę przez KO (uderzenia i kolano), 2. runda, 1:18
Michael Johnson pok. Melvina Guillarda przez jednogłośną decyzję (2 x 30-27, 29-28)
Brad Pickett pok. Neila Seery'ego przez jednogłośną decyzję (2 x 30-27, 29-28)
Gunnar Nelson pok. Omariego Akhmedova przez poddanie (gilotyna), 1. runda, 4:36.
Ilir Latifi pok. Cyrille'a Diabate'a przez poddanie (gilotyna), 1. runda, 3:02.
Luke Barnatt pok. Matsa Nilssona przez TKO (uderzenia i kolano), 1. runda, 4:24.
Claudio Henrique da Silva pok. Brada Scotta przez jednogłośną decyzję (3 x 29-28).
Igor Araujo pok. Danny'ego Mitchella przez jednogłośną decyzję (3 x 30-27).
Louis Gaudinot pok. Phila Harrisa przez poddanie (gilotyna), 1. runda, 1:13.

KSW 26: Zapowiedź walki Nandor Guelmino vs Marcin Różalski (wideo)

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×