Kompletna rozpiska Bellator 120 już znana. Powrót Tita Ortiza i walka Marcina Helda

Bellator ogłosił pełną kartę walk na swoją 120. galę, która w Stanach Zjednoczonych zostanie pokazana za pomocą płatnego systemu pay per view.

Maciej Szumowski
Maciej Szumowski
W najważniejszej walce wieczoru imprezy w Memphis zobaczymy trzecią batalię na linii Eddie Alvarez - Michael Chandler. W pierwszym boju lepszy był zawodnik z Missouri, zaś w rewanżu był lepszy mieszkaniec Filadelfii. Stawka trzeciego pojedynku jest ogromna, gdyż jest nią pas organizacji Bjorna Rebneya w wadze lekkiej.

Wcześniej do okrągłej klatki wyjdą dwie kontrowersyjne postacie - Quinton Jackson oraz Muhammed Lawal. Zwycięzca tego starcia w niedalekim czasie ma dostać szansę stoczenia starcia o pas organizacji w wadze półciężkiej, gdzie aktualnym mistrzem jest niedawny pogromca weterana KSW Attili Vegha, Emanuel Newton.

Mistrz wagi średniej Bellatora, Alexander Shlemenko, jednorazowo stoczy starcie w kategorii półciężkiej do 93 kilogramów. Rywalem utalentowanego Rosjanina kreowanego na gwiazdę czołowej amerykańskiej federacji będzie skandalista Tito Ortiz. Dla "The Huntington Beach Bad Boya" będzie to debiutancka walka w BFC, odkąd pożegnał się z UFC.

Oprócz tego w ramach karty głównej odbędą się jeszcze dwa boje. Michael Page skrzyżuje rękawice z Rickym Raneyem, zaś oponentem Willa Brooksa będzie Nate Jolly. Bogato zapowiada się również wstępna rozpiska gali. W finale turnieju wagi ciężkiej Bułgar Blagoi Ivanov podejmie byłego mistrza, Rosjanina Alexandra Volkova.

Kibice znad Wisły czekają najbardziej na potyczkę najlepszego polskiego zawodnika w wadze lekkiej, Marcina Helda, który w finale turnieju dywizji do 70 kilogramów zmierzy się z Brazylijczykiem Patrickym Freirem. Dla fightera klubu Bastion Tychy będzie to druga szansa do zostania mistrzem turniejowym czołowej amerykańskiej organizacji - poprzednio w tym etapie drabinki tyszanina pokonał Dave Jansen.

Oprócz tego, w ramach walk undercardowych, zobaczymy też tak znanych zawodników jak weteran UFC Cheick Kongo czy przeciwnik Michała Kity z marcowej gali PROMMAC 1 we Wrocławiu, Mike Wessel.

Dla polskich fanów mieszanych sztuk walki oznacza to tym samym, że noc z 17 na 18 maja będzie wyjątkowo długa. Tego samego dnia w trójmiejskiej Ergo Arenie odbędzie się KSW 27: Cage Time.

Walka Marcina Helda jest przewidziana na godzinę 3:00. Choć jak na razie nie potwierdzono tej informacji, to najprawdopodobniej w Polsce wydarzenie zostanie pokazane przez Canal+ Sport.

Jesteś fanem MMA? Polub nas!

Rozpiska:

Karta główna

Pojedynek o pas Bellatora w wadze lekkiej
Eddie Alvarez vs Michael Chandler

Pojedynek o pas turniejowy Bellatora w wadze półciężkiej
Quinton Jackson vs Muhammad Lawal

Pozostałe
Tito Ortiz vs Alexander Shlemenko
Will Brooks vs Nate Jolly
Michael Page vs Ricky Rainey

Karta wstępna

Pojedynek o pas turniejowy Bellatora w wadze ciężkiej
Blagoi Ivanov vs Alexander Volkov

Pojedynek o pas turniejowy Bellatora w wadze lekkiej
Patricky Freire vs Marcin Held

Pozostałe
Cheick Kongo vs Eric Smith
Mike Richman vs Goiti Yamauchi
Zach Underwood vs Austin Lyons
Justin Frazier vs Mike Wessel
Ben Brewer vs Andy Uhrich
Anthony Lemon vs Codie Shuffield
Cortez Phelia vs Brian Hall

UFC on FOX 11: Hit wagi ciężkiej za nami. Wielkie emocje na gali w Orlando

Czy Marcin Held zostanie zwycięzcą turnieju Bellatora?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×