Joanna Jędrzejczyk dla SportoweFakty.pl: Chcę się dobrze zaprezentować w debiucie w UFC

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

[tag=36982]Joanna Jędrzejczyk[/tag] już 26 lipca zadebiutuje w oktagonie największej organizacji MMA na świecie. Zawodniczka specjalnie dla SportoweFakty.pl wypowiedziała się w kwestii kontraktu z UFC.

Rywalką Polki na gali UFC on Fox 12 będzie Juliana Lima z Brazylii, która z siedmiu zawodowych pojedynków przegrała zaledwie raz. Kontrakt Jędrzejczyk z UFC okazał się hitową wiadomością w polskim środowisku mieszanych sztuk walki, tym bardziej, że mistrzyni świata miała czynną umowę z żeńską organizacją Invicta FC. - Po prostu padła propozycja ze strony UFC i się na nią zgodziliśmy - komentuje zawodniczka Arrachionu Olsztyn. [ad=rectangle]   Jędrzejczyk zdradziła też na jakim jest obecnie etapie przygotowań do walki z Brazylijką: - Jestem na etapie sparingowym i doskonaleniu pewnych detali. Pewnie zostanie tak aż do mojego wylotu do USA.

Jesteś fanem MMA? Śledź nas na facebooku!

Tym samym mistrzyni świata w muay-thai jest już ósmym reprezentantem Polski w Ultimate Fighting Championship. - Bardzo się cieszę z kontraktu z największą federacją świata. UFC jest marzeniem każdej zawodniczki i zawodnika MMA. Mam głód walki. Chcę się dobrze zaprezentować w debiutanckim starciu i walczyć jak najczęściej. UFC kontraktuje zawodników na wyłączność, także nie ma mowy o żadnych startach poza federacją - mówi o angażu w UFC Joanna Jędrzejczyk.

Źródło artykułu: