KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Piękniejsza strona MMA z Roksaną Prucnal: O spektakularnym debiucie Jędrzejczyk i kolejnej Polce w UFC

Zawodniczka MMA, [tag=43798]Roksana Prucnal[/tag], specjalnie dla serwisu SportoweFakty.pl skomentowała ostatnie wydarzenia na polskiej scenie kobiecego MMA. Główny temat odcinka to debiut Joanny Jędrzejczyk w UFC.

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Przypomnijmy, że ocenianiem poczynań mężczyzn w MMA zajmuje się Michał Wlazło, ekspert działu MMA serwisu SportoweFakty.pl. Z racji dynamicznego rozwoju także damskiej odmiany wszechstylowej walki wręcz postanowiliśmy nawiązać współpracę również z Roksaną Prucnal. Szerszej publiczności jest ona doskonale znana z występu na gali PROMMAC: Po prostu walcz! w Lublinie.
26 lipca w San Jose odbyła się gala UFC on Fox 12. W drugiej walce gali swój debiut w największej organizacji świata zaliczyła Joanna Jędrzejczyk, będąc tym samym pierwszą Polką w Ultimate Fighting Championship. Zawodniczka Arrachionu Olsztyn zaprezentowała się ze znakomitej strony i pokonała na punkty Brazylijkę Julianę Limę. Swoje zdanie na temat tego starcia wyraziła nasza ekspertka.

- Asia jak zawsze pokazała się z bardzo dobrej strony. Każda jej walka robi na mnie wrażenie. Bardzo podobała mi się przede wszystkim jej obrona, wiedziała jak nie dać się obalić przy siatce. Do tego doskonale kontrolowała przebieg walki w stójce, co doskonale było widać. Myślę, że nie ma żadnych przeszkód w tym, aby została ona mistrzynią UFC. To, że z pewnością ma potencjał na ten tytuł, pokazała już w tej walce.

W wyniku zwycięstwa pierwszej Polki w UFC można zacząć spekulować, iż Jędrzejczyk nie będzie jedyną zawodniczką znad Wisły w organizacji Dany White'a. - Myślę, że duże szanse na angaż ma Agnieszka Niedźwiedź. Wydaję mi się, że również Karolina Kowalkiewicz posiada potencjał na UFC, choć ja nadal chciałabym ją oglądać na galach KSW - komentuje Roksana Prucnal.
Roksana Prucnal jest pod wrażeniem postawy Joanny Jędrzejczyk Roksana Prucnal jest pod wrażeniem postawy Joanny Jędrzejczyk
Przy okazji zawodniczka MKS Sambo Chełm została zapytana o swój najbliższy start. Okazało się jednak, że jak na razie jej plany nie są jeszcze skonkretyzowane: - Nie mogę na ten temat niestety nic powiedzieć, bo sama do końca nie wiem zbyt wiele na ten temat. Przypomnijmy, że Kamil Zawarski z organizacji Professional MMA Challenge zapewnił, iż Roksanę Prucnal będziemy jeszcze podziwiać podczas gal PROMMAC.

Wielka gala FEN 37 we Wrocławiu. Oglądaj walki w usłudze WP Pilot
Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×