PROMMAC odwołuje gale, a Drwal coraz bliżej walki Khalidovem w Krakowie

Niestety organizacja PROMMAC odwołała swoją galę w Częstochowie, a to oznacza, że 15 listopada nie zawalczy ani Tomasz Drwal, ani Michał Kita. Ten fakt może mieć jednak pozytywny aspekt.

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
O ile walka Khalidova z Drwalem prędzej nie była możliwa do zrealizowania, tak teraz w obliczu odwołania gali w Częstochowie "Gorilla" może przystać na ofertę włodarzy federacji KSW. Opcja ta jest prawdopodobna tym bardziej, że KSW 29 odbędzie się w Krakowie, rodzinnym mieście Tomasza Drwala.
Starcie Khalidova z Drwalem byłoby prawdopodobnie największym wydarzeniem w historii polskiego MMA, patrząc zwłaszcza na aspekt poziomu sportowego tego pojedynku. Drwal nie może też sobie pozwolić na toczenie tak małej ilości walk, gdyż od momentu zwolnienia z UFC w 2010 roku stoczył on tylko cztery pojedynki. W marcu tego pokonał pokonał przez efektowny nokaut Delsona Heleno na gali Professional MMA Challenge 1.Mamed Khalidov ostatni występ zaliczył w maju tego roku, kiedy na gali KSW 27 w Ergo Arenie pokonał przez poddanie Maiquela Falcao. Olsztynianin w 35 zawodowych pojedynkach aż 29 z nich kończył na swoją korzyść. Zawodnik klubu Arrachion jest jak dotąd niepokonany w federacji KSW i jest główną postacią polskiej sceny MMA.
Tomasz Drwal wreszcie porozumie się z KSW? Tomasz Drwal wreszcie porozumie się z KSW?
Co ciekawe do walki Khalidov vs Drwal miało dojść już w 2007 roku na jednej z gal w Polsce, ale kontuzja wykluczyła krakowianina z tamtego pojedynku. Aspektem, który może pomóc przy podpisie przez Drwala kontraktu z KSW, jest aneks, który mówi o umowie tylko na jedną walkę, jak proponują włodarze Konfrontacji Sztuk Walki.

Ważenie przed King of Kings World Grand Prix 2014 w Gdańsku

Czy w obliczu odwołania gali PROMMAC w Częstochowie Tomasz Drwal podpisze kontrakt z KSW?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×