PROMMAC odwołuje gale, a Drwal coraz bliżej walki Khalidovem w Krakowie

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Niestety organizacja PROMMAC odwołała swoją galę w Częstochowie, a to oznacza, że 15 listopada nie zawalczy ani [tag=19960]Tomasz Drwal[/tag], ani [tag=36454]Michał Kita[/tag]. Ten fakt może mieć jednak pozytywny aspekt.

O ile walka Khalidova z Drwalem prędzej nie była możliwa do zrealizowania, tak teraz w obliczu odwołania gali w Częstochowie "Gorilla" może przystać na ofertę włodarzy federacji KSW. Opcja ta jest prawdopodobna tym bardziej, że KSW 29 odbędzie się w Krakowie, rodzinnym mieście Tomasza Drwala.  [ad=rectangle] Starcie Khalidova z Drwalem byłoby prawdopodobnie największym wydarzeniem w historii polskiego MMA, patrząc zwłaszcza na aspekt poziomu sportowego tego pojedynku. Drwal nie może też sobie pozwolić na toczenie tak małej ilości walk, gdyż od momentu zwolnienia z UFC w 2010 roku stoczył on tylko cztery pojedynki. W marcu tego pokonał pokonał przez efektowny nokaut Delsona Heleno na gali Professional MMA Challenge 1.

Mamed Khalidov ostatni występ zaliczył w maju tego roku, kiedy na gali KSW 27 w Ergo Arenie pokonał przez poddanie Maiquela Falcao. Olsztynianin w 35 zawodowych pojedynkach aż 29 z nich kończył na swoją korzyść. Zawodnik klubu Arrachion jest jak dotąd niepokonany w federacji KSW i jest główną postacią polskiej sceny MMA.

Tomasz Drwal wreszcie porozumie się z KSW?
Tomasz Drwal wreszcie porozumie się z KSW?

Co ciekawe do walki Khalidov vs Drwal miało dojść już w 2007 roku na jednej z gal w Polsce, ale kontuzja wykluczyła krakowianina z tamtego pojedynku. Aspektem, który może pomóc przy podpisie przez Drwala kontraktu z KSW, jest aneks, który mówi o umowie tylko na jedną walkę, jak proponują włodarze Konfrontacji Sztuk Walki.

Źródło artykułu: