Relacje na żywo
 • wszystkie
 • MŚ 2022
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Typowanie redakcyjne gali KSW 29. "Pudzian" faworytem walki z Pawłem Nastulą

Pozostały już tylko godziny do mikołajkowej gali KSW 29, która odbędzie się w Kraków Arenie. Kto zwycięży w walkach wieczoru?

Maciej Szumowski
Maciej Szumowski

Początek gali o godzinie 20:00. Transmisja w systemie PPV. Relacja na SportoweFakty.pl.

Typowanie szczegółowe:

Mamed Khalidov vs Brett Cooper

Maciej Szumowski: Szkoda, że Tomasz Drwal nie zawalczy z Mamedem Khalidovem. Wtedy naprawdę długo zastanawiałbym się nad rozstrzygnięciem starcia. A tak wytypuję szybko - Mamed Khalidov przez poddanie w pierwszej rundzie. Cooper się postawi w stójce, ale olsztynianin sprowadzi do parteru i walka nie potrwa nawet rundę.

Waldemar Ossowski: Khalidov - Cooper wydaje mi się być zawodnikiem pokroju Maiquela Falcao, z którym Mamed bił się na majowej gali KSW 27. Amerykanin jest co prawda lepszym strikerem od Brazylijczyka, ale nadal to za mało, by móc zagrozić zawodnikowi Arrachionu Olsztyn. Stawiam na poddanie Czeczena, ale niekoniecznie w 1. rundzie.

Arkadiusz Pawłowski: Mamed jest po prostu lepszy od przeciwnika. Cooper to solidny striker, ale Czeczen sprowadzi go do parteru i wykończy. Nie będzie to walka łatwa, ale nie spodziewam się, żeby Amerykanin wytrwał specjalnie długo.
Mariusz Pudzianowski vs Paweł Nastula

Maciej Szumowski: Chciałbym pięknego zakończenia naszego legendarnego mistrza olimpijskiego i weterana Pride, ale czy jest to jeszcze w jego zasięgu? Kilka lat temu bez wahania postawiłbym na "Nastka", ale teraz myślę, iż trenujący pod wodzą Piotra Jeleniewskiego "Pudzian" zwycięży. Serce - Nastula, rozum - Pudzianowski.

Waldemar Ossowski: Pudzianowski - Postawię może wbrew rozumowi, ale wydaje mi się, że "Pudzian" już jest w stanie poważnie zagrozić Nastuli, nawet na tyle by go pokonać. O dziwo siła fizyczna w tym starciu może mieć kolosalne znaczenie, a jeżeli "Pudzian" przewróci Nastulę, to tam może szukać skończenia walki przez ciosy w parterze. Stawiam na zwycięstwo Pudzianowskiego przez TKO.

Arkadiusz Pawłowski: Niby na papierze Nastula jest faworytem, ale jakieś dziwne, pewnie niekoniecznie uzasadnione przeczucie każe mi wytypować zwycięstwo Pudzilli. To, że Mariusz jest tytanem pracy wiadomo nie od dziś. Wielu krytykowało jego umiejętności, mówiono, że jego pojedynki to freak fighty, a on nigdy nie będzie prawdziwym zawodnikiem MMA. I o tyle o ile nie wyrósł z niego zawodnik klasy światowej, to ja uważam, że na miano fightera MMA zasługuje, a godziny poświęcone na treningi dają efekty. Nastula może sobie nie poradzić z atakami Pudzianowskiego, szczególnie, jeśli ten rzuci się na niego od samego początku.

Borys Mańkowski vs David Zawada

Maciej Szumowski: Cieszy mnie zakontraktowanie Zawady przez Konfrontację Sztuk Walki, ale zestawienie go z Borysem Mańkowskim to rzucenie na głęboką wodę. Borys Mańkowski to absolutnie najlepszy "półśredni" w Polsce i wydaje mi się, że wygra przed czasem, bez większych trudności.

Waldemar Ossowski: Mańkowski - Poznaniak to wyraźny faworyt tego pojedynku. Mankowski jest w każdym elemencie walki lepszy od Zawady, a o jego zwycięstwie powinna zadecydować szybkość. Stawiam na wygraną Mańkowskiego przez TKO.

Arkadiusz Pawłowski: Borys Mańkowski ciężko pracował na to gdzie jest. Nigdy bym nie pomyślał, że będzie w stanie pokonać świetnego Saidova, który zatrzymał wielu znakomitych fighterów. Borys jednak zrobił swoje, udowodnił co ma udowodnić, a teraz dalej pracuje na nazwisko. Wydaje mi się, że wygra tę walkę i to przed czasem.
"Pudzian" jest faworytem
Jay Silva vs Piotr Strus

Maciej Szumowski: Piotrek Strus nas wszystkich zaskoczył tym remisem z Abu Azaitarem na KSW 27. W sumie, to wolę zestawienie Silva vs Strus niż rewanż polsko-"niemiecki". Myślę, że Jay Silva zdominuje warszawianina swoją siłą i niczym dzik wkroczy do okrągłej klatki KSW, zwyciężając w podobny sposób, co w drugim starciu z Michałem Materlą.

Waldemar Ossowski: Jay Silva - Piotr Strus jest w moim odczuciu zawodnikiem gorszej klasy od Amerykanina. Amerykanin trzykrotnie bardzo poważnie zagroził obecnemu mistrzowi KSW, a nokaut na gali KSW 24 nie był według mnie tzw. "lucky punchem". Stawiam na zwycięstwo Silvy przez TKO.

Arkadiusz Pawłowski: Jay Silva jest bardzo groźny, co udowodnił w pojedynkach z Michałem Materlą. Według mnie Materla jest zawodnikiem o klasę lepszym niż Strus, który ma potencjał, ale jeszcze wiele pracy przed nim. Skoro Jay potrafił rozmontować Materlę, to i z Strusem powinien sobie poradzić, tak doradza logika.

Tomasz Narkun vs Goran Reljic

Maciej Szumowski: "Żyrafa" znany przede wszystkim ze swojego świetnego parteru będzie dążył do poddania Gorana Reljica. Ale Chorwat to uniwersalny fighter, o czym przekonał się już Karol Celiński. Narkuna stawiam jednak wyżej niż "Cebulę" i daję mu większe szanse, ale czy podoła? Chciałbym, ale zdecyduję się jednak postawić na "Ducha" z Chorwacji.

Waldemar Ossowski: Tomasz Narkun to świetnej klasy grappler i wydaję mi się, że jest w stanie poddać Chorwata. Goran walczy już rzadziej niż kiedyś, a jego dyspozycja odbiega od tej prezentowanej nawet w przegranych walkach w UFC. Typuję zwycięstwo Narkuna przez poddanie.

Arkadiusz Pawłowski: Jestem pod wrażeniem Narkuna. Uważam, że ma przyszłość w tym sporcie i może zaskoczyć niejednego zawodnika. Dlaczego nie zacząć np. od nokautu na najbliższym przeciwniku? Jest to opcja całkiem realna pod warunkiem, że Narkunowi uda się zachować zimną krew i nie pójdzie na jakąś bezsensowną wymianę z oponentem.

Mateusz Gamrot vs Łukasz Chlewicki

Maciej Szumowski: Powinien być to ciekawy pojedynek, ale popularny "Gamer" wyrasta na kolejną gwiazdę KSW, a w końcu ma dopiero 24 lata. Uważam, że wygra młodość - Gamrot wypunktuje Chlewickiego po dobrym, trzyrundowym starciu.

Waldemar Ossowski: Mateusz Gamrot pokona Łukasza Chlewickiego i to przed czasem. Młodość i świetne umiejętności poznaniaka powinny dać mu wygraną.

Arkadiusz Pawłowski: Gamer jest melodią przyszłości, a już w tej chwili prawie dorównuje najlepszym w tym kraju. Sasza to weteran, który zjadł zęby na walkach różnorakich, a dodatkowo bardzo miły gość, któremu życzę jak najlepiej. Myślę, że w tej walce nie uda mu się wytrzymać naporu Gamrota, ale na pewno będzie ciekawie i "tanio skóry nie sprzeda". Gamer pozostanie niepokonany.

Artur Sowiński vs Vaso Bakocevic

Maciej Szumowski: Chciałbym zwycięstwa Artura, ale nie będę kierował się uczuciami w tym typowaniu. To będzie bardzo trudny pojedynek dla "Kornika". Vaso Bakocevic prowadził w końcu po dwóch rundach z Maciejem Jewtuszką. Z drugiej strony dawno Sowińskiego w klatce nie widzieliśmy, zobaczymy jakie postępy poczynił od marca. Postawię na szalonego Czarnogórca, ale nie zdziwię się, jeśli nasz rodak zwycięży.

Waldemar Ossowski: Sowiński to lepszy zawodnik od Bakocevica, przede wszystkim w parterze. Typuję zwycięstwo "Kornika" przed czasem.

Arkadiusz Pawłowski: Niepokorny Kornik ma 27 lat, czyli jest wciąż stosunkowo młodym fighterem, a jednocześnie tak doświadczonym. W KSW jest bardzo nierówny co sugeruje jego rekord, ale walki z Anzorem Azhievem są najlepszym dowodem na to, że ten chłopak naprawdę potrafi się bić. W tej walce pachnie mi poddaniem, na co też stawiam.

Tomasz Kondraciuk vs Karol Celiński

Maciej Szumowski: "Tomaj" zaimponował mi efektownym nokautem na Łukaszu Klingerze podczas PROMMAC 1 we Wrocławiu. Cieszę się, że Kondraciuk przeszedł do KSW. Nie mam wyraźnego faworyta, ale postawię chyba na poznaniaka.

Waldemar Ossowski: Tomasz Kondraciuk powinien pokonać Karola Celińskiego. Myślę, że zawodnik Ankosu podda olsztynianina i udanie zadebiutuje w federacji KSW.

Arkadiusz Pawłowski: W tej walce wygra ten, który lepiej spożytkował okres przygotowawczy do pojedynku. Zawodnicy są według mnie dosyć zbliżeni umiejętnościami i ciężko wybrać wyraźnego faworyta. Stawiam na Kondraciuka, który wygrał pięć swoich ostatnich walk.

Robert Radomski vs Mateusz Piskorz

Maciej Szumowski: Mateusz Piskorz bardzo mnie zawiódł w swoim debiucie w KSW. Czy w sobotę będzie tak samo? Mam nadzieję, że nie. Nie mam tutaj faworyta... Trudno mi określić, kto zwycięży. Radomski ma chyba większe doświadczenie, więc jeśli muszę, to oddaję głos na niego.

Waldemar Ossowski: Robert Radomski to dla mnie minimalny faworyt pierwszej walki gali KSW 29. Według mnie jest lepiej ułożonym taktycznie zawodnikiem, stąd typuję jego wygraną na punkty.

Arkadiusz Pawłowski: Obaj zawodnicy przegrali swoje ostatnie pojedynki na galach KSW - Radomski przez poddanie, Piskorz przez decyzję sędziów. Wydaje mi się, że reprezentant Nastula Team będzie chciał się pokazać z jak najlepszej strony i wymęczy zwycięstwo, ale nie spodziewam się specjalnych fajerwerków po tym pojedynku.

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.

Który z redaktorów SportoweFakty.pl okaże się najskuteczniejszym typerem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×