Typowanie redakcyjne gali UFC 181. Dwie walki o pas zapowiadają się świetnie

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Mikołajki będą bardzo ciekawe dla fanów MMA. Najpierw w Krakowie odbędzie się KSW 29, a od 1:00 w nocy ruszy gala UFC 181 z dwiema walkami o pas.

Typowanie szczegółowe:

Johny Hendricks vs Robbie Lawler

Maciej Szumowski: Nie rozumiem tak szybkiego rewanżu w tym przypadku. Liczę na dobre starcie, tak jak było w pierwszym, ale brakowało mi jeszcze jednego pojedynku Hendricksa w międzyczasie. "Ruthless" na pewno będzie bardziej zmotywowany niż poprzednio, ale myślę, że brodaty "Bigg Rigg" potwierdzi, że jest godnym następcą Georges'a St-Pierre'a i wygra po pięciu rundach.

Arkadiusz Pawłowski: Lawler to bardzo mocny zawodnik, ale jego rekord jasno pokazuje, że jest do pokonania. Hendricks już raz znalazł sposób na przeciwnika i tym razem, choć oczywiście będzie trudniej, a Robbie będzie pewnie o wiele bardziej czujny, scenariusz walki powinien wyglądać podobnie. [ad=rectangle] Anthony Pettis vs Gilbert Melendez

Maciej Szumowski: Mając w pamięci świetny pojedynek pomiędzy Gilbertem Melendezem a Diegiem Sanchezem, i tym razem będę liczył na niesamowitą batalię. Prosta matematyka - skoro Pettis pokonał Hendersona, który zwyciężył z Melendezem, to Anthony powinien wygrać.

Arkadiusz Pawłowski: Pettis jest jednym z najbardziej efektownych zawodników MMA na świecie. Niewiele by to znaczyło, gdyby nie fakt, że jest też jednym z najlepszych. Melendez uległ Hendersonowi, którego Pettis pokonał, co daje mu już pewną przewagę psychiczną. Pettis będzie miał ciężką przeprawę z oponentem, ale wygra, może nawet przed czasem.

Travis Browne vs Brendan Schaub

Maciej Szumowski: Starcie "ciężkich", więc liczę na jakiś efektowny nokaut. Travis Browne będzie chciał się zrehabilitować po kwietniowej porażce z Fabriciem Werdumem. Pauzował ponad pół roku - ciężko przepracował ten okres. Powinno to zaowocować skończeniem Schauba w pierwszej rundzie.

Arkadiusz Pawłowski: Obaj zawodnicy przegrali swoje ostatnie walki z wielkimi nazwiskami światowego MMA. Obaj są wciąż bez wątpienia świetnymi reprezentantami królewskiej wagi ciężkiej w UFC. Stawiam na Browne'a, który powinien wykorzystać przewagę wzrostu i punktować przeciwnika. Wydaje mi się, że walka zostanie rozstrzygnięta przez sędziów.

Typowanie zwycięzców:

Todd Duffee: Maciej Anthony Hamilton: Arkadiusz

Tony Ferguson: - Abel Trujillo: Maciej, Arkadiusz

Urijah Faber: Maciej, Arkadiusz Francisco Rivera Jr: -

Eddie Gordon: Maciej Josh Samman: Arkadiusz

Corey Anderson: Maciej, Arkadiusz Justin Jones: -

Raquel Pennington: - Ashlee Evans-Smith: Maciej, Arkadiusz

Sergio Pettis: Maciej, Arkadiusz Matt Hobar: -

Clay Collard: - Alex White: Maciej, Arkadiusz

Źródło artykułu: