UFC 189: Niesamowity powrót Conora McGregora! Wspaniałe skończenia w karcie głównej

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/
zdjęcie autora artykułu

Europa ma drugiego mistrza UFC! Pas wagi piórkowej, co prawda w wersji tymczasowej, zdobył Conor McGregor. Karta główna UFC 189 w Las Vegas była naprawdę wielka.

Przed głównym pojedynkiem wieczoru odbyło się wielkie show, do czego UFC nie przyzwyczaiło kibiców. Na specjalnej scenie znana irlandzka wokalistka Sinead O'Connor odśpiewała piosenkę wejściową "Notoriousa". Fani zgromadzeni w hali MGM Grand Garden Arena byli wniebowzięci, ponieważ na trybunach większość wspierała reprezentanta Irlandii. Amerykanina do wejścia zagrzewał natomiast piosenkarz Aaron Lewis. [ad=rectangle]

Przez prawie dziesięć minut to kibice Conora McGregora mieli powody do smutku. Ich idol był rozbijany w parterze przez Chada Mendesa i wszystko wskazywało na to, że w końcu "Notorious" przegra pojedynek o pas tymczasowy wagi piórkowej. Tak się jednak nie stało! Na kilkanaście sekund przed końcem drugiej rundy reprezentant Irlandii wstał i skutecznie porozbijał Amerykanina. Na dosłownie chwilę przed zakończeniem tej odsłony niepokonany w UFC McGregor posłał na deski "Moneya"! Jego kolejnym rywalem będzie "właściwy" czempion tej dywizji wagowej, Brazylijczyk Jose Aldo.

Piękną, krwawą walkę dali Robbie Lawler i Rory MacDonald. Starcie amerykańsko-kanadyjskie zasługiwało na status starcia o pas wagi półśredniej. Tytuł obronił "Ruthless". Po czterech rundach nie można było wskazać zdecydowanego zwycięzcy starcia, ale w piątej odsłonie pojedynku reprezentant American Top Team wziął sprawy w swoje ręce i posłał Kanadyjczyka z Tristar Gym na deski!

Również latającym kolanem zakończyła się potyczka Jeremy'ego Stephensa z Dennisem Bermudezem. Pojedynek dość niespodziewanie zwyciężył wracający po dwóch porażkach z rzędu "Lil' Heaten". Reprezentant Stanów Zjednoczonych zwyciężył starcie w trzeciej rundzie.

Islandczyk Gunnar Nelson w rewelacyjny sposób zrehabilitował się za porażkę z Rickiem Storym. Do niedawna niepokonany fighter z Reykjaviku podczas UFC 189 pokonał przez poddanie - duszenie zza pleców - innego utalentowanego zawodnika, Brandona Thatcha.

Główną część gali rozpoczął pojedynek pomiędzy Thomasem Almeidą a Bradem Pickettem. Starcie "kogucich", po krwawych pierwszych pięciu minutach, zakończyło się w drugiej rundzie. Legitymujący się świetnym rekordem 20-0 Brazylijczyk posłał Brytyjczyka na deski po bardzo efektownym latającym kolanie!

Wyniki:

Pojedynek o pas tymczasowy wagi piórkowej 145 lbs: Conor McGregor pok. Chada Mendesa przez TKO (uderzenia), 4:57, runda 2.

Pojedynek o pas wagi półśredniej 170 lbs: Robbie Lawler pok. Rory'ego MacDonalda przez TKO (uderzenia), 1:00, runda 5.

Karta główna 145 lbs: Jeremy Stephens pok. Dennisa Bermudeza przez TKO (latające kolano), 0:32, runda 3. 170 lbs: Gunnar Nelson pok. Brandona Thatcha przez poddanie (duszenie zza pleców), 2:54, runda 1. 135 lbs: Thomas Almeida pok. Brada Picketta przez KO (latające kolano), 0:29, runda 2.

Karta wstępna 170 lbs: Matt Brown pok. Tima Meansa przez poddanie (gilotyna), runda 1., 4:44. 170 lbs: Alex Garcia pok. Mike'a Swicka przez jednogłośną decyzję (2x 30-27, 29-28). 170 lbs: John Howard pok. Cathala Pendreda przez niejednogłośną decyzję (2x 29-28, 28-29). 135 lbs: Cody Garbrandt pok. Henry'ego Brionesa przez jednogłośną decyzję (3x 30-27). 125 lbs: Louis Smolka pok. Neila Seery'ego przez jednogłośną decyzję (3x 30-27). 155 lbs: Cody Pfister pok. Yosdenisa Cedena przez jednogłośną decyzję (3x 29-28).

Przypomnijmy, że transmisję z Las Vegas i inne gale UFC polscy kibice mogą oglądać za darmo na kanale Extreme Sports Channel.

Dostępność stacji na platformach telewizyjnych: - Cyfrowy Polsat - 18 - NC+ - 122 - UPC - 571 (419) - Vectra - 221 - Toya - 445

Jędrzejczyk o telefonie od szefa UFC

Źródło: sport.wp.pl

Źródło artykułu: