KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Walka o pas i "Trybson" na gali XCage 8 w Toruniu

Gala XCage 8 zbliża się wielkimi krokami. Po raz kolejny w Toruniu kibice sportów walki zobaczą MMA na bardzo dobrym poziomie. W walce wieczoru dojdzie do potyczki o pas wagi półciężkiej.

Maciej Szumowski
Maciej Szumowski
W oktagonie staną naprzeciw siebie reprezentant Berserkers Team Szczecin Michał Fijałka (13-5-1), który zmierzy się z mocno bijącym Hrachem Darpinyanem (13-7-1) z Armenii. Stawką pojedynku będzie pierwszy w historii pas mistrzowski federacji XCage w wadze półciężkiej.
Obaj zawodnicy mieli już okazję, by sprawdzić swoje umiejętności w 2011 roku. W ich pierwszym starciu górą był Fijałka, który poddał Darpinyana duszeniem zza pleców. Nadszedł czas na rewanż, na który z pewnością zasłużył sobie reprezentant Team Schrijber, wygrywając swoje trzy poprzednie walki na galach XCage.

Trenujący na co dzień w Holandii Darpinyan odprawił przed czasem Michała Szulińskiego oraz Michała Gutowskiego. Na gali XCage 7 przez trzy rundy rozbijał mocnego Mateusza Ostrowskiego, by ostatecznie wygrać na punkty.

Jego najbliższy rywal Michał "Sztanga" Fijałka mógł pochwalić się passą pięciu zwycięstw z rzędu, jednak ostatnio doznał porażki przez niezdolność do walki na gali w Czechach. Biorąc pod uwagę postępy jakie zrobili obaj zawodnicy od ich pierwszego starcia, możemy być pewni świetnego widowiska, które z pewnością zasługuje na miano walki wieczoru.

W kolejnych walkach zobaczymy trenujących w Toruniu zawodników - Pawła "Trybsona" Trybałę (1-0), Tymoteusza Pledziewicza (3-2-1) oraz Dawida Januszewskiego (4-3).

Dla "Trybsona" będzie to drugie zawodowe starcie w MMA. Po doskonałym debiucie na marcowej gali czas na kolejne wyzwania. Znany z programu "Warsaw Shore - Ekipa z Warszawy" Trybała z treningu na trening robi coraz większe postępy i powoli staje się kompletnym zawodnikiem MMA. Nazwisko jego przeciwnika nie jest jeszcze znane.

Tymoteusz Pledziewicz i Dawid "Dziki" Januszewski już kolejny raz będą mieli okazję pokazać się w swoim rodzinnym mieście. Głównym atutem Pledziewicza jest walka w parterze i wszystkie swoje dotychczasowe zwycięstwa kończył poddaniami. Jego dwie ostatnie walki zostały zakończone przed czasem firmową już anakondą.

Popularny w Toruniu "Dziki" cały czas czeka na powrót do zwycięskiej formy. Jego przegrane walki były zawsze bardzo emocjonujące i to sędziowie musieli rozstrzygać, kto zwyciężył. Będzie to już jego czwarty występ w oktagonie federacji XCage. Nazwiska przeciwników Pledziewicza i Januszewskiego zostaną ujawnione wkrótce.


Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×