Kolejna walka o pas na KSW w Londynie. Polak w rewanżu spróbuje odebrać tytuł Chorwatowi

Jak poinformowała organizacja KSW, na ich najbliższej gali zobaczymy rewanż Tomasza Narkuna z Goranem Reljicem. Stawką tego pojedynku będzie pas mistrzowski KSW w wadze półciężkiej.

Jakub Madej
Jakub Madej
Tomasz Narkun podczas ceremonii ważenia / Tomasz Narkun podczas ceremonii ważenia
Tomasz Narkun (10-2 MMA, 2-1 KSW) już 31 października wejdzie ponownie do klatki organizacji KSW. "Żyrafa" zawalczy z Goranem Reljicem (15-4 MMA, 3-1 KSW), a stawką tego pojedynku będzie pas mistrzowski Konfrontacji Sztuk Walki w wadze do 93 kilogramów.
Narkun wróci do KSW po półrocznej przerwie. W maju na KSW 31 w niecałe dwie i pół minuty poddał duszeniem zza pleców Karola Celińskiego. To zwycięstwo zagwarantowało drugiemu najlepszemu półciężkiemu w Polsce walkę o pas oraz rewanż za zeszłoroczny pojedynek.

W pierwszym starciu obu fighterów górą był Goran Reljic, który po wyrównanej walce zwyciężył kontrowersyjną, większościową decyzją sędziów. Werdykt w tym pojedynku przez długi czas był komentowany przez fanów oraz ekspertów. W swoim debiucie w KSW Narkun w minutę poddał Charlesa Andradego.

"Duch" wejdzie do klatki prowadząc serię czterech zwycięstw z rzędu. Ostatnią porażkę poniósł w 2013 roku na gali KSW 22 - wtedy jednogłośną decyzją sędziów Chorwat przegrał z Janem Błachowiczem. Po tamtym pojedynku Reljic w 46 sekund znokautował Nikolaya Osokina na gali w Rosji.

Dwa zwycięstwa w 2014 roku doprowadziły Chorwata do walki o pas KSW w wadze półciężkiej. Najpierw Reljic jednogłośną decyzją sędziów pokonał Karola Celińskiego, a dziewięć miesięcy później większościową decyzją odprawił Tomasza Narkuna. Na KSW 31 w maju tego roku Goran Reljic skrzyżował rękawice z Attilą Veghiem. Po pięciu rundach i niejednogłośnej decyzji sędziów Chorwat zwyciężył z "Pumuklim" i zdobył pas KSW w wadze półciężkiej.

Gala KSW 32 odbędzie się 31 października w Londynie. W walce wieczoru Mariusz Pudzianowski zawalczy z Peterem Grahamem. W innej walce o pas podczas tego wydarzenia zobaczymy mistrza KSW w wadze półśredniej Borysa Mańkowskiego, który zawalczy z Michaiłem Tsarevem.