KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Czołówka polskiego MMA w Toruniu. "Trybson" przed kolejnym wyzwaniem

Przed kibicami kolejna gala prężnie rozwijającej się organizacji [tag=49042]Pure MMA XCage[/tag]. W Toruniu kibice zobaczą kilka ciekawych pojedynków, w których wystąpi czołówka polskiego MMA. Atrakcją będzie występ Pawła "Trybsona" Trybały.

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
oktagon MMA / oktagon MMA

Wydarzenie będzie transmitowane przez telewizję Orange Sport. W walce wieczoru dojdzie do rewanżu pomiędzy Michałem Fijałką a Hracho Darpinyanem. Pojedynek w wadze półciężkiej będzie miał status starcia o pas mistrzowski do 93 kg. Rozpiska toruńskiej imprezy, pomimo wielu zmian z powodu kontuzji zawodników, została skompletowana na kilka dni przed wydarzeniem.

XCage przyzwyczaiła kibiców do wysokiego poziomu swoich wydarzeń. Poprzednia gala, która odbyła się w marcu tego roku, wyznaczyła duży poziom kolejnym wydarzeniom. Podczas XCage 7 w walce wieczoru zwycięstwo odniósł kandydat do występów w UFC, Adrian Zieliński. Świetny debiut w zawodowym MMA zaliczył znany z programu "Warsaw Shore" Paweł Trybała. "Trybson" znokautował kolanem już w 1. rundzie Łukasza Stojanowskiego. Dodatkowo zwycięstwa odnieśli także stali uczestnicy gal XCage - Salim Touahri czy Hracho Darpinyan.

5 września kibice po raz kolejny zobaczą w klatce czołówkę polskich rankingów MMA. Michał Fijałka z Berserker's Team Szczecin to czołowy europejski zawodnik w wadze do 93 kg. "Sztanga" ma za sobą występy dla organizacji tj. KSW czy MMA Attack. Teraz, w starciu o pas XCage, przyjdzie mu się zmierzyć z groźnym i znanym w Polsce Ormianinem Hracho Darpinyanem. Pojedynek może być nader ciekawy pod względem dwóch różnych stylów zawodników. Darpinyan to świetny striker, który posiada nokautujący cios. O jego sile przekonali się już m.in. Michał Gutowski, Mateusz Ostrowski czy Robert Jocz. Fijałka to z kolei zawodnik wszechstronny, który znakomicie radzi sobie w parterze. Właśnie dzięki lepszym umiejętnościom grapplerskim "Sztanga" wygrał pierwszy pojedynek z Ormianinem na gali Iron Fist 4 w 2011 roku.
Paweł Trybała odniesie kolejne zwycięstwo w Toruniu? Paweł Trybała odniesie kolejne zwycięstwo w Toruniu?
Duże zainteresowanie powinna wzbudzić też kolejna walka Pawła "Trybsona" Trybały. Po efektownym debiucie oczekiwania kibiców względem celebryty wzrosły. Warto jednak podkreślić, że Trybała jest już także pełnoprawnym sportowcem, który do MMA podchodzi profesjonalnie, choć większość kibiców nadal patrzy na niego przez pryzmat programu emitowanego w MTV Polska. Jego przeciwnikiem w Toruniu będzie debiutant Daniel Markowski.

W pozostałych walkach wystąpią m.in. Sylwester Borys oraz Krzysztof Klaczek, czołowy europejski zawodnik wagi piórkowej. Obydwaj wojownicy to z pewnością kandydaci do występów w UFC. Wygrane w Toruniu mogą im znacznie przybliżyć podpisanie kontraktu ze światowym potentatem MMA.

Czy kolejna gala XCage osiągnie sukces? Toruńska organizacja to z pewnością solidna marka na rodzimym rynku MMA, która z każdym rokiem będzie zwiększać ilość gal, a być może również odwiedzi inne polskie miasta. Start gali o godzinie 19.30.

Z Torunia, Waldemar Ossowski.

Wielka gala FEN 37 we Wrocławiu. Oglądaj walki w usłudze WP Pilot

Kto wygra walkę wieczoru gali XCage 8?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×