Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Chalidow vs Materla nie pierwszą walką przyjaciół w KSW. Poprzednia była ozdbobą całej gali

Walka Chalidow vs Materla to z pewnością najlepsze zestawienie w historii polskiego MMA. Hit gali KSW 33 będzie walką dwóch dobrych przyjaciół, ale to nie pierwszy taki przypadek w KSW. Poprzednie takie starcie dało kibicom mnóstwo emocji.

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski

Wielu fanów, którzy czekają na walkę Mameda Chalidowa z Michałem Materlą może myśleć, że zawodnicy w klatce będą do siebie podchodzić z dużym respektem, pojedynek będzie statyczny, nudny - jednym słowem obydwaj nie będą chcieli wyrządzić sobie krzywdy. Mając jednak w perspektywie ostatnią walkę przyjaciół w KSW z 2012 roku należy odejść od takiego scenariusza.

Na gali KSW 20 we wrześniu 2012 roku w Ergo Arenie naprzeciw siebie stanęli Borys Mańkowski (aktualny mistrz KSW) i Rafał Moks. Zawodnicy w wywiadach podkreślali, że bardzo nie chcieliby, aby włodarze KSW zestawili ich razem w jednym pojedynku, ale ostatecznie zgodzili się na walkę. Wówczas stawką starcia nie był pas polskiej federacji, ale i tak pojedynek nie zawiódł. Mało tego, przeszedł do historii wszechstylowej walki wręcz w Polsce i wyłonił kandydata po historycznego pasa wagi półśredniej.
Rafał Moks walkę z przyjacielem ma już za sobą Rafał Moks walkę z przyjacielem ma już za sobą
"Kulturysta" i "Diabeł Mańkowski" przez trzy pięciominutowe rundy prowadzili bezpardonową wymianą w stójce, rzadko tocząc bój w parterze. Wygrał Mańkowski, ale dopiero po niejednogłośnej decyzji sędziów (stosunkiem głosów 2:1). Pojedynek dwóch przyjaciół został uznany przez federację KSW za walkę wieczoru całej gali, a zawodnicy zostali uhonorowani bonusami pieniężnymi.

Czy Michał Materla i Mamed Chalidow dadzą równie dobry pojedynek? Starcie na szczycie wagi średniej w Polsce wyłoni "króla" tej dywizji w Polsce. Z pewnością też walka wykręci jedną z największych, o ile nie największą, oglądalność w historii KSW.

Waldemar Ossowski
Obserwuj@PolskieMMA

#dziejesiewsporcie: Pato imponuje formą
Czy chciałbyś zobaczyć rewanż Mańkowskiego z Moksem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1)
 • Panna K. Zgłoś komentarz
  Już nie mogę się doczekać tej walki, panowie zapewnią nam wiele emocji :) . Dwóch na prawdę mega fighterów
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×