Mocne zestawienie na FEN 10. Paweł Kiełek powalczy z litewskim pogromcą Polaków

Ta walka może okazać się jednym z największych hitów FEN 10, 9 stycznia w Lubinie. Staną naprzeciw siebie utalentowani Polak Paweł Kiełek i Litwin Mindaugas Verzbickas.

Maciej Szumowski
Maciej Szumowski

Reprezentant Berkut Arrachionu Olsztyn na arenie FEN stoczy trzeci pojedynek. Paweł Kiełek ma zaledwie prawie 20 lat i miał dobry start, gdy podczas gali FEN 6 we Wrocławiu zmusił do poddania Gurama Kutateladze z Gruzji. W następnej walce nie sprostał Romanowi Szymańskiemu z Poznania, przegrywając na punkty.

Na porażkę duży wpływ miało mocne zbijanie wagi. Zawodnik z Olsztyna postanowił zmienić kategorię wagową na wyższą. Na zawodowej arenie odniósł sześć zwycięstw, a jeden raz przegrał. Uważany jest za jeden z największych talentów w polskim MMA.

Liczący 25 lat Mindaugas Verzbickas to spadkobierca tradycji litewskich mistrzów MMA, takich jak Marius Zaromskis czy Petras Markevicius. Jest jednym z najbardziej obiecujących zawodników MMA w, bratniej Polsce, Litwie.

Verzbickas walczył już na wielkich galach takich jak Legend Fight Show czy Bushido Lithuania. W 2014 roku stoczył jedną z najlepszych walk MMA na polskim rynku, przeciwko Andrzejowi Grzebykowi, walcząc w wyższej wadze do 84 kg.

Przeciwko Polakom ma dobrą passę, bowiem zmusił do poddania Marcina Mencela, Karola Szałowskiego i na FEN 6, Alberta Odzimkowskiego - co było szokiem dla polskiej sceny MMA. W ostatniej walce z silnym zapaśnikiem Alikiem Tseiko z Estonii, zasądzono remis. Verzbickas do tej pory wygrał dziewięć walk, trzy przegrał i dwa razy remisował.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×