Wielki powrót Fedora Emelianenki! Znokautował rywala

Zdjęcie okładkowe artykułu:  / oktagon MMA
/ oktagon MMA
zdjęcie autora artykułu

Fedor Emelianenko udanie powrócił do MMA na gali Rizin FF 2 w Japonii. "Ostatni Car" pokonał przez techniczny nokaut Jaideepa Singha w trzeciej minucie walki. Zwycięstwa na gali odnieśli również m.in. Kron Gracie czy Bob Sapp.

Emelianenko spokojnie podszedł do pojedynku i od początku kontrolował rywala. Po mocnej wymianie ciosów Rosjanin przeniósł walkę do parteru, gdzie mocnymi ciosami znokautował zawodnika z Indii. Dla 39-latka była to 39 zawodowa wygrana w MMA.

Na gali w Saitama Super Arena zwycięstwo odniósł również Bob Sapp. W dość niecodziennym pojedynku na zasadach Shoot Boxingu pokonał on słynnego niegdyś sumitę - Taro Akebono. Udany debiut w MMA zaliczyła również Gabi Garcia, która zwyciężyła w 1. rundzie Seini Draughn.

W turnieju wagi ciężkiej zwycięstwo odniósł Muhammed Lawal, który w finałowej walce znokautował Jiriego Prochazkę. Amerykanin za zwycięstwo zgarnął aż 300 tysięcy dolarów. Reprezentantem federacji KSW w Japonii był Goran Reljic, ale Chorwat odpadł już w ćwierćfinałowym pojedynku.

Oto pełne wyniki gali Rizin FF 2 w Saitamie:

Finał World Grand Prix wagi ciężkiej: Muhammad Lawal pokonał Jiriego Prochazkę przez KO, runda 1.  Walka wieczoru: Fedor Emelianenko pok. Jaideepa Singha przez TKO (ciosy z dosiadu), runda 1., 3:02

Pozostałe: Kron Gracie pok. Asena Yamamoto przez poddanie (balacha), runda 1., 4:58. Andy Souwer pok. Yuichiro Nagashimę przez TKO (ciosy), runda 1., 5:28. Kaido Hoovelson pok. Petera Aertsa przez jednogłośną decyzją sędziów. Bob Sapp pok. Akebono techniczną decyzją sędziów  Gabi Garcia pok. Seini Draughn przez TKO (ciosy w parterze), runda 1., 2:36. Takeru pok. Yanga Minga przez TKO (ciosy), runda 2. Soo Chul Kim pok. Maike Linharesa przez jednogłośną decyzję sędziów. Brennan Ward pok. Kena Hasegawę przez poddanie (duszenie zza pleców), runda 2., 1:52. Rena Kubota pok. Jleanę Valentino przez poddanie (latająca balacha), runda 2., 3:31

Półfinały World Grand Prix wagi ciężkiej: Jiri Prochazka pok. Vadima Nemkova przez TKO, 1. runda.  Muhammad Lawal pok. Teodorasa Aukstuolisa przez jednogłośną decyzję sędziów.

Źródło artykułu: