KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Analiza WP SportoweFakty. ACB 29: Czy Polacy powstrzymają ambitnych Rosjan?

Trudne wyzwanie czeka reprezentantów Polski podczas gali Absolute Championship Berkut 29 na warszawskim Torwarze. Ich przeciwnikami będą groźni rywale zza wschodniej granicy. WP SportoweFakty przygotowało analizę pojedynków Polaków!

Maciej Szumowski
Maciej Szumowski

Analiza pojedynków z udziałem Polaków:

66 kg: Sebastian Romanowski vs Yusuf Raisov
- 20-letni "Borz" to podobno przyszłość rosyjskiego MMA. Raisov do starcia z Romanowskim przygotowywał się w Polsce, w olsztyńskim Berkut Arrachionie. Niepokonany Czeczen będzie chciał powtórzyć sukces Dagestańczyka Rasula Mirzaeva, który w czerwcu pokonał Berserkera przez nokaut techniczny. Polak to zawodnik bardzo solidny, ale w klatce może być to za mało na utalentowanego fightera Berkutu. Wskazanie: Raisov.

Open: Michał Andryszak vs Bjoern Schmiedeberg
- Bjoern Schmiedeberg to jedyny Niemiec, który pojawi się w klatce na Torwarze. "Gazelle" miał już powalczyć w Polsce na gali IFN 1 w Częstochowie pod koniec ubiegłego roku, ale wówczas kontuzji doznał jego rywal, Jacek Czajczyński. Teraz 35-latek z Wuppertalu w końcu zawita nad Wisłę, gdzie przywita go "Longer". Wydaje się, że 23-letni głodny sukcesów bydgoszczanin powinien szybko znokautować przeciwnika. Wskazanie: Andryszak.

70 kg: Adrian Zieliński vs Ustarmagomed Gadzhidaudow
- Były mistrz PLMMA był już pewnie myślami w UFC, kiedy decydował się na przejście do ACB. Weryfikacja w debiucie była dla niego jednak okrutna. Olsztynianin został wypunktowany przez Andreia Koshkina. Teraz Polak ma szansę na odbudowanie. Naprzeciw niego postawiono schodzącego z wagi półśredniej Ustarmagomeda Gadhidaudowa, który na pewno nie będzie łatwym rywalem. Udało mu się w końcu dojść do walki o pas Absolute Championship Berkut. Mobilizacja Zielińskiego może być w tym starciu decydująca, a zawodnik Arrachionu na pewno wyjdzie do klatki, żeby pokazać kibicom, że nadal marzy o występach w najlepszej organizacji MMA na świecie. Wskazanie: Zieliński.

84 kg: Adam Zając vs Shamhan Barakhanov
- "Zajcu" wrócił do gry. Po przerwie z występami w MMA, po łodzianina sięgnęła czołowa organizacja na świecie. Jak na razie w ACB reprezentant Gracie Barra stoczył dwa starcia, z czego jedno zwyciężył. Jego pogromcą był tylko świetny Anatoly Tokov, więc ta porażka ujmy mu nie przynosi. Kluczowe w tym starciu powinno być doświadczenie. Rywal Polaka ma tylko cztery pojedynki na koncie. Wskazanie: Zając.

57 kg: Marcin Lasota vs Askar Askarow
- Ostatnie pojedynki "BJ-a" to brutalna weryfikacja. W trzech ostatnich starciach najlepszy polski "muszy" wygrał tylko raz, i to z rywalem nie najwyższych lotów. Polak na pewno nie wspomina miło debiutu w ACB, gdzie szybko padł na deski po bolesnym kopnięciu na wątrobę ze strony Isaaka Pimentla. Teraz na Lasotę w klatce czeka młody Dagestańczyk, Askar Askarow. W tym starciu może zaważyć pierwsza runda, która pokaże, na co stać przyjezdnego. Bez wskazania.

61 kg: Damian Szmigielski vs Alexander Pletenko
- Ukrainiec Alexander Pletenko legitymuje się dobrym rekordem 10-2, ale trudno stwierdzić, czy odzwierciedla on jego rzeczywiste umiejętności. Walki na galach Oplot Challenge trzeba brać bowiem z dużą rezerwą. Fighter z Charkowa na pewno będzie chciał pokazać, że zasługuje na walki w ACB. Damian Szmigielski jest natomiast najlepszym "kogucim" w Polsce, co udowodnił na gali Slugfest 4, gdzie pokonał Dawida Pasternaka. Powinien uporać się z Pletenką, ale to wcale nie musi być łatwe starcie. Wskazanie: Szmigielski.

90 kg: Wojciech Orłowski vs Krzysztof Pietraszek
- Będzie to pojedynek polsko-polski w umownym limicie do 90 kilogramów. Obaj zawodnicy nie legitymują się najlepszymi rekordami - bilans "Gentlemana" to 4-7 i 1 NC, zaś "Chińczyk" wygrał pięć starć i przegrał aż dziewięć. Obaj panowie potrafią zaskoczyć i sprawić niespodziankę w oktagonie. Więcej czasu na przygotowanie miał Orłowski, więc to on jest minimalnym faworytem. Zwycięstwo Pietraszka nie będzie jednak żadną niespodzianką. Wskazanie: Orłowski.

66 kg: Armen Stepanyan vs Marcin Jaskot
- Nazwisko Armena Stepanyana może zmylić, ale ten zawodnik trenuje w Polsce już od wielu lat. Jego klubem jest silne WCA Fight Team. Ormianin ma na swoim koncie dwa starcia w formule MMA - jedno zwycięstwo i jedną porażkę. Jego przeciwnik o przydomku "Hulk" wywodzi się z zapasów i dopiero zadebiutuje w zawodowym MMA. Wskazanie: Stepanyan.

Początek gali na warszawskim Torwarze o godzinie 19:00. Transmisja z imprezy na platformie EskaGO. Relacja również na WP SportoweFakty.

Maciej Szumowski

[b]Zobacz wideo:

Ewa Swoboda: Widać luz, prędkość i... że jestem trochę gruba

 [/b]
Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×