Karolina Kowalkiewicz zwycięża w Rotterdamie! Polka nadal niepokonana

Karolina Kowalkiewicz pokonała na gali UFC Fight Night 87 w Rotterdamie Heather Clark po jednogłośnej decyzji sędziów. Polka umiejętnie punktowała rywalkę na dystansie trzech rund. Dla byłej mistrzyni KSW było to drugie zwycięstwo w UFC.

Waldemar Ossowski
Fot Jakub Piasecki / Fot. Jakub Piasecki

1. runda zaczęła się od mocnej wymiany ciosów, gdzie celniejsze wydawały się uderzenia Amerykanki. Heather Clark kilkukrotnie spychała Karolinę Kowalkiewicz pod siatkę, ale nie udało się jej sprowadzić Polki do parteru. W ostatniej minucie premierowej odsłony pojedynku to była mistrzyni KSW była agresywniejsza i m.in. trafiła Clark efektownym kopnięciem obrotowym.

W 2. rundzie lepiej walkę stójce zaczęła zawodniczka z Łodzi. To ona wywierała presję na Amerykance. Heather Clark cały czas próbowała wejść w klincz, ale Polka udanie zrywała próby rywalki. Końcówka rundy ponownie należała do Polki, a Kowalkiewicz próbowała poddać Clark balachą.

Ostatnia odsłona starcia rozpoczęła się od celnego wysokiego kopnięcia Amerykanki. Następnie zawodniczki wdały się w mocne wymiany ciosów, a Clark chciała za wszelką cenę sprowadzić byłą mistrzynią KSW do parteru. Ostatnie dwie minuty starcia to ponownie popis Polki, ale Clark udowodniła, że ma twardą szczękę i pomimo przyjęcia wielu mocnych ciosów wytrzymała do końca pojedynku.

Jednogłośną decyzją sędziów (29-28,29-28, 30-27) pojedynek wygrała Karolina Kowalkiewicz. Polka zanotowała już drugie zwycięstwo w największej organizacji MMA na świecie.

Czy chciałbyś zobaczyć walkę Karoliny Kowalkiewicz z Joanną Jędrzejczyk?