UFC 205: złamany nos Joanny Jędrzejczyk. Mistrzyni pojechała do szpitala

Joanna Jędrzejczyk nie pojawiła się na konferencji prasowej po gali UFC 205. Po walce z Karoliną Kowalkiewicz ze złamanym nosem udała się do szpitala.

Artur Mazur
Artur Mazur
Karolina Kowalkiewicz (z lewej) i Joanna Jędrzejczyk (z prawej) Getty Images / Michael Reaves / Na zdjęciu: Karolina Kowalkiewicz (z lewej) i Joanna Jędrzejczyk (z prawej)

Mistrzowski pojedynek Polek w Madison Square Garden rozpoczął się od totalnej dominacji mistrzyni. Jędrzejczyk wyprowadzała kombinacje ciosów, które nie rozbijały mocno pretendentki, ale odbierały jej pomysł na prowadzenie walki.

Pierwsze trzy rundy padły łupem Jędrzejczyk. W czwartej Kowalkiewicz zszokowała publikę. Posłała prawy krzyżowy, po którym Joanna Jędrzejczyk się zachwiała, trafiła również rywalkę łokciem.

Te ciosy spowodowały u mistrzyni złamanie nosa, o czym na konferencji prasowej poinformował prezydent UFC Dana White. Jędrzejczyk prosto po walce udała się do szpitala i w związku z tym, nie pojawiła się na spotkaniu z przedstawicielami prasy.

Przypomnijmy, że najlepsza zawodniczka wagi słomkowej przetrwała jednak napór pretendentki i pewnie zwyciężyła na kartach punktowych.

Z Nowego Jorku dla WP SportoweFakty - Artur Mazur.

Przegapiłeś mistrzowską walkę Polek? Nic straconego! Powtórkę walki będzie można obejrzeć dziś na antenie Extreme Sports Channel od godziny 21:00.

ZOBACZ WIDEO Łukasz Piszczek: Nauczką był Kazachstan


Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.
Czy powinno dojść do rewanżowej walki pomiędzy Joanną Jędrzejczyk a Karoliną Kowalkiewicz?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×