KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Znamy szczegóły materiału dowodowego w sprawie Michała Materli. Prokuratura milczy

WP SportoweFakty dotarły do materiału dowodowego w sprawie Michała Materli. Wiemy, o co konkretnie oskarżony jest były mistrz KSW. Prokuratura milczy.
Artur Mazur
Artur Mazur
Materiały prasowe / kswmma.com

Przypomnijmy, że Materla trafił w ręce policji 13 grudnia minionego roku. Wraz z nim funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 21 osób w województwach zachodniopomorskim, dolnośląskim, mazowieckim i wielkopolskim.

Jeden z najbardziej zasłużonych polskich zawodników MMA usłyszał zarzut udziału w grupie przestępczej o charakterze zbrojnym i obrót narkotykami. Sąd Okręgowy w Poznaniu na wniosek Prokuratury Rejonowej zastosował środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu.

- Już po zatrzymaniu zdziwił mnie fakt, w jaki sposób pani prokurator formułuje zarzuty wobec mojego klienta. Zdziwienie było jeszcze większe, kiedy w oparciu o te materiały zastosowano środek zapobiegawczy w postaci aresztowania. Sąd się do tego wniosku przychylił. Moim zdaniem ta decyzja jest nieuzasadniona i oczywiście będziemy zabiegali o jej uchylenie - mówił nam wówczas Jakub Łysakowski, obrońca Materli.

Obrona wystosowała odwołanie. Za byłym mistrzem KSW wstawił się dodatkowo Paweł Nastula. Mistrz olimpijski z Atlanty wystosował tak zwane poręczenie. Odwołanie nie przyniosło skutku. 3 stycznia br. sąd odrzucił wniosek obrony.

ZOBACZ WIDEO Nagranie z zatrzymań członków grupy przestępczej, do której miał należeć Materla

WP SportoweFakty dotarły do konkretnych zarzutów stawianych Materli. Dotyczą one okresu od 2009 do 2014 roku. Miejscem rzekomego przestępstwa miała być jedna z dyskotek w Kołobrzegu.

- Zarzuty wobec Materli są oparte na zeznaniach jednego świadka, członka grupy przestępczej. Otóż świadek ten zeznał, że wręczył dwóm innym osobom 100 gramów amfetaminy i 50 gramów kokainy, a oni mieli następnie przekazać te narkotyki Michałowi Materli. I to jest jedyny dowód, który znalazł się w posiadaniu prokuratury. Trzy zdania w protokole - mówi nam nasze źródło.

- Mamy do czynienia ze świadkiem pośrednim. Świadkiem, który nie widział, że Michał Materla przyjął te narkotyki, a później sprzedawał. Mówi jedynie, że przekazał narkotyki dwóm innym osobom, a one miały go poinformować, że te substancje trafiły w ręce Materli. To wszystko, co jest w aktach sprawy. Na tej podstawie Materla usłyszał zarzut obrotu narkotykami i udział w grupie przestępczej - dodaje źródło.

Nasze źródło przekonuje również, że w materiale dowodowym nie ma zeznań świadków bezpośrednich, a więc osób, które to miały przekazać narkotyki w ręce Materli. Powód takiego stanu rzeczy nie jest nam znany.

WP SportoweFakty postanowiły skontaktować się z panią prokurator Agnieszką Nowicką, która prowadzi dochodzenie w tej sprawie. 6 lutego zadaliśmy jej szereg pytań, które pozwoliłyby zweryfikować nasze informacje. Po 8 dniach oczekiwania otrzymaliśmy krótką odpowiedź: "W odpowiedzi na email z dnia 06 lutego 2017 r. dot. podejrzanego Michała Materla uprzejmie informuje, że z uwagi na dobro toczącego się postępowania odmówiono odpowiedzi na zadane pytania".

Wkrótce przedstawimy również stanowisko mecenasa Jakuba Łysakowskiego, obrońcy Michała Materli.

Czy zatrzymanie Michała Materli może mieć negatywny wpływ na polskie MMA?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (12)
 • Yuri_Orlov Zgłoś komentarz
  Dziennikarz napisze, że dotarł do materiału dowodowego i już ludzie wierzą. Wieszają psy na prokuraturze, a pewnie są poważne zarzuty o których ani słowa nie ma w artykule. Michał
  Czytaj całość
  jest osobą dość dobrze znaną w Polsce więc nikt by sobie nie robił wstydu takimi zarzutami jak w artykule. To są lata dochodzeń w rożnych sprawach. Skoro miało to miejsce w latach 2009-2014 a mamy 2017 to zapewne zebrali mocne dowody;)
  • igor.k Zgłoś komentarz
   Konkretne dowody , pewnie mają nagrania itp. itd. Teraz to każdego oskarżą , bo sąsiad powiedział . . . . . że . . . i już . A , ale to był sąsiad innego sąsiada z innego miasta i
   Czytaj całość
   nie znali się .
   • Antek Pyta Zgłoś komentarz
    TEN BANDYTA WOLNOSCI JUZ POWACHAC NIE MOZE
    • Korcula Zgłoś komentarz
     tym sposobem każdy obywatel Polski może być zagrożony i aresztowany przez pomówienie
     • poważny.grzesznik Zgłoś komentarz
      Jeśli za takie coś wysadzili go do aresztu to jeszcze później sporo zapłacą za to, znaczy my podatnicy
      • iLiKeToSmOkExD Zgłoś komentarz
       Wyjdzie i go przeproszą jeszcze ładnie..;] a i książkę napisze przy okazji, prawie same plusy.. Kolejny raz nieudolność polskiej policji i prokuratury ma odzwierciedlenie w
       Czytaj całość
       praktyce..Ktoś powiedział że wie, że ktoś coś komuś dał.... Śmiech po prostu i żenada totalna! Wracaj Michał silniejszy!! Do rodziny, i do klatki co by odebrać co swoje:) A co do wiejskiej, to tam ino coś zdetonować.. Bo zamknąć się ich i tak nie da..
       • undisputed Zgłoś komentarz
        wypuście tego człowieka, facet siedzi tak naprawdę a dowodów nie ma. W Polsce najpierw sadzają a później szukają dowodów, swiadków prowadzą czynnosći. To jest obłęd. Michał nie
        Czytaj całość
        jest bandziorem. Bandziorami są Panowie i Panie na Wiejskiej!!! Może ta byście nalot zrobili co? zrobili kipisz samochodów prywatnych!! Dajcie spokój już temu człowiekowi. Dragi to nie jest dobra sprawa, ale ktoś kto kupuje sam świadomie się truje. Nikt nikogo do brania nie zmusza. Większe przestępstwa popełniają i chodzą po wolności!!
        • Nielubie Fejsa Zgłoś komentarz
         Jak zatrzymanie zawodnika MMA przez policję może mieć negatywny wpływ na organizację? Przecież to MMA :) To prawie promocja :)))
         • --iki-- Zgłoś komentarz
          od co najmniej 10 lat wiadomo ze polskie MMA oparte jest na działalności pobocznej te chłopaki zarabiali w tej dyscyplinie grosze a jakoś żyli bardzo bogato - było kilka zatrzymań
          Czytaj całość
          wcześniej ale głupota policji i prokuratury(albo celowa głupota podsmarowana grubo )pozwala im sie wymigać. Takie akcje kiedy zatrzymanie dostają areszt są zasadne bo inaczej gangusy wyjdą ustala bajeczki zastraszą rodziny tych co zeznali i tak się cale dochodzenie rozpadnie jak zawsze a teraz mamy zonk bo nagle sad i prokuratura zaczęły myśleć a nie wydawać głupie decyzje i nagle mamy artykuły sponsorowane w wp o tym ze najbardziej zasłużony ze w zasadzie zatrzymywać go to skandal ze dowody są pośrednie - tak te na stole są pośrednie ale nikt nie opowiada o tym co maja na niego jeszcze w szafie a co wymaga dogrania formalnie np wiec skoro go trzymają to znaczy ze pójdą do pudla - to samo pewnie będzie z tym brodatym Czeczenem kurduplem aslambekiem czy jak tam ma ta przybłęda na imię. ps. handlowanie tym scierewem to robota dla debila - nic dziwnego ze robią toi ci a nie inni ludzie !
          • Boyka Zgłoś komentarz
           niech siedzi co do głowki uderzyło !!!!!
           Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
           ×