UFC 220: Daniel Cormier potwierdził wielką klasę, nokautując Volkana Oezdemira w drugiej rundzie

Mimo początkowych problemów, Daniel Cormier rozprawił się z Volkanem Oezdemirem w jednej z głównych walk gali UFC 220. "DC" po raz trzeci udanie obronił tytuł mistrzowski w wadze półciężkiej.

Jakub Madej
Jakub Madej
UFC Getty Images / UFC
Śmiało i agresywnie na rywala ruszył Volkan Oezdemir (MMA 15-2), zadając bardzo dużą ilość ciosów. Daniel Cormier (MMA 20-1) próbował kilka razy przenieść pojedynek do klinczu lub parteru, jednak Szwajcar świetnie bronił każdą akcję Amerykanina.

"DC" po minucie walki i próbie przeniesienia jej do innej płaszczyzny rozpoczął wymianę z rywalem w stójce. Na nogach Cormier radził sobie bardzo dobrze, często trafiając Oezdemira.

Obaj zawodnicy nie kalkulowali. W pewnym momencie stojąc na środku Oktagonu rozpoczęli niesamowitą wymianę, podczas której trafiali mocnymi sierpami. Większą precyzją wykazał się jednak Cormier, który pod koniec zdołał sprowadzić walkę do parteru, zapinając duszenie zza pleców. Szwajcar dotrwał jednak do końca rundy.

Bardzo szybko w drugiej odsłonie Cormier sprowadził walkę do parteru, gdzie rozpoczął obijanie przeciwnika. Tam Amerykanin bez większych problemów poradził sobie z Oezdemirem, zadając dużą ilość ciosów, co w końcu przerwał sędzia.

Czy Daniel Cormier pokonałby Jona Jonesa?