"Ten sport jest nieprzewidywalny". Jędrzejczyk z wiadomością do Kowalkiewicz

Joanna Jędrzejczyk chwilę po walce Karoliny Kowalkiewicz z Jessicą Andrade opublikowała wpis, w którym pociesza Polkę po porażce.

Jakub Madej
Jakub Madej
Joanna Jędrzejczyk (z lewej) i Karolina Kowalkiewicz WP SportoweFakty / Michael Reaves / Na zdjęciu: Joanna Jędrzejczyk (z lewej) i Karolina Kowalkiewicz
W niecałe dwie minuty Jessica Andrade (19-6 MMA) rozpracowała i znokautowała Karolinę Kowalkiewicz (12-3) w jednej z głównych walk gali UFC 228. Skończenie ciosami przez Brazylijkę uplasowało się na drugim miejscu pod względem najszybszych nokautów w historii kategorii słomkowej w UFC. Rekord należy do Poliany Botelho, która w 33 sekundy posłała na deski Syuri Kondo.

Zaledwie kilka minut po walce na Twitterze krótki wpis opublikowała Joanna Jędrzejczyk (15-2 MMA). Była mistrzyni UFC w kategorii słomkowej pogratulowała zwycięstwa Brazylijce oraz pocieszyła rodaczkę po brutalnej przegranej.

"Co za występ Jessica Andrade. Ten sport jest nieprzewidywalny. Karolina, głowa do góry!" - napisała na Twitterze Joanna Jędrzejczyk.

Przypomnijmy, Joanna Jędrzejczyk i Karolina Kowalkiewicz spotkały się w klatce 12 listopada 2016 roku na gali UFC 205. Po pięciu rundach jednogłośną decyzją sędziów zwyciężyła wtedy Jędrzejczyk, dla której była to czwarta obrona tytułu mistrzowskiego UFC w kategorii słomkowej.

Czy chciałbyś zobaczyć drugą walkę Joanny Jędrzejczyk z Karoliną Kowalkiewicz?