KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Emocjonalne nagranie Pudzianowskiego o zabójcy Adamowicza. "Baran, debil, któremu odwaliło"

Mariusz Pudzianowski w opublikowanym na Faceobooku filmie w emocjonalny sposób odniósł się do ostatnich wydarzeń związanych z WOŚP oraz zabójstwem Pawła Adamowicza. - Jest za duże przyzwolenie na takie zachowania - uważa "Pudzian".

Michał Jankowski
Michał Jankowski
Mariusz Pudzianowski Newspix / Grzesiek Jędrzejewski / Na zdjęciu: Mariusz Pudzianowski
Śmierć Pawła Adamowicza, który został zadźgany nożem podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zszokowała wszystkich i jest szeroko komentowana. Głos zabrał również Mariusz Pudzianowski, który na Facebooku opublikował film, w którym odpowiada na powtarzające się pytania od fanów. Jednym z poruszonych wątków były wydarzenia w Gdańsku.

- Jest to przykra sytuacja, szkoda chłopa. Dużo zrobił dla Gdańska. Nie znałem go osobiście, ale przykro, że doszło do takiej sytuacji w takim momencie. Musimy żyć dalej i nie pozwalać na takie zachowania. W Polsce jest na nie za duże przyzwolenie. Idziemy w kierunku zachodu, ale nie jest to dobry kierunek - mówi Mariusz Pudzianowski.

Mimo tragedii do jakiej doszło "Pudzian" stara się zachować rozsądek. - Teraz będziemy szukać dziury w całym: bo nie było zabezpieczenia, ochrony i policji. Przez tyle lat, gdy jeździłem po scenach, to kto by chciał, ten wszedłby na scenę. To jest takie przedsięwzięcie, że byłoby nie do opanowania. Gdy zaczniemy robić ochronę i nie tylko, to wszystkie pieniądze pójdą na pracowników, a celem jest, aby zostało jak najwięcej pieniędzy dla chorych dzieci - mówi Mariusz Pudzianowski.

ZOBACZ WIDEO Rajd Dakar. Fernando Alonso i Mark Webber wystartują w kolejnym wyścigu? "Organizatorzy zacierają ręce"

Zawodnik MMA w ostrych słowach wypowiedział się na temat zabójcy Adamowicza. - Coś zostało nie dopilnowane i znalazł się baran, głąb jeden taki, któremu odwaliło. Nie szukajmy podtekstu politycznego, bo to był po prostu debil i baran. Takie coś jest nie do strawienia. Nie wypowiadam się co należałoby z takim człowiekiem zrobić. Nie ja ustalam prawo. Jest jak jest, trudno - dodaje "Pudzian".

Pudzianowski odniósł się również do wspierania WOŚP, komentarzy oraz różnego rodzaju akcji internetowych z nią związanych. - Jeżeli chcecie Jurka wspierać, to trzeba było wyjść w niedzielę - odnosi się do internautów "Pudzian". - Oczywiście, że popieram tego człowieka i to co robi. Gram z nim od ponad 20 lat. Tyle ile mogę, to pomagam. Potrafiłem po 5-6 godzin siedzieć i podpisywać plakaty za które potem ludzie wrzucali po 5 czy 10 złotych. Czasami w komentarzach czytam "a ty nic nie robisz". Ja nie muszę pokazywać, że coś robię, bo nie mam celu w tym, aby się z tym obnosić. Co poniektórzy robią wszystko na pokaz. Tak naprawdę to g***o robicie. Durnym Facebookiem i Instagramem możecie sobie d**ę utrzeć. Pomóżcie chłopu, gdy robi akcję. Niech każdy wyjdzie i wrzuci złotówkę lub 5 złotych - irytuje się.

Pudzianowski odniósł się również do politycznych przepychanek.- Ja jestem apolityczny i polityka mnie nie interesuje. Dla mnie nie ma znaczenia czy rządzi PIS czy PO. Pracuję za granicą, przywożę pieniądze zza granicy i odprowadzam podatki w Polsce. Oczywiście najbardziej narzekają ci, co kradli i mieli przyzwolenie na to. Teraz tego nie ma i wszyscy bardzo narzekają jak jest źle. Nie ma dla mnie znaczenia czy rządzi jeden czy drugi - przyznaje "Pudzian".

42-letni zawodnik MMA opowiedział również o swoich przygotowaniach do kolejnych walk.

Czy zgadzasz się ze słowami Mariusza Pudzianowskiego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
Facebook
Komentarze (17)
 • grolo Zgłoś komentarz
  Krzyż mieliście na piersi, a brauning w kieszeni. Z Bogiem byli w sojuszu, a z mordercą w pakcie, Wy, w chichocie zastygli, bladzi, przestraszeni, Chodźcie, głupcy, do okien - i patrzcie! i
  Czytaj całość
  patrzcie! ... Przez ser­ce swe na wy­lot po­grze­bem prze­szy­ta, Jak Jego pierś ku­la­mi, niech wi­dzi sto­li­ca Twa­rze wa­sze, zbrod­nia­rze - i niech was przy­wi­ta Strasz­nym krzy­kiem mil­cze­nia ża­łob­na uli­ca. - (Julian Tuwim. "Pogrzeb prezydenta")
  • Tomasz Kowalski Zgłoś komentarz
   Pudzianowski nadaje się tylko do tego żeby dostawać po gębie i to samo w drugą stronę. Oczekiwać od tego człowieka mądrej wypowiedzi jest nieosiągalne. Skoro dla niego instagram i
   Czytaj całość
   facebook są durne, to z kimś tak żałosnym nie ma nawet co dyskutować.
   • mari Zgłoś komentarz
    Mariusz
    • Ziksi Zgłoś komentarz
     Wysylam smsa po raz kolejny na WOŚP
     • marko86 Zgłoś komentarz
      pudzian był tego dnia w Bojanie/k gdyni sędzią w pucharze polski halowego strong-men gdzie wejściówki (10zł) itp. poszło na na WOŚP
      • Pawel Marczak Zgłoś komentarz
       Pełen szacun dla tej wypowiedzi Mariusza .
       • Pawel Marczak Zgłoś komentarz
        Pełen szacun dla tej wypowiedzi Mariusza .
        • speed01 Zgłoś komentarz
         Ważny głos rozsądku. Pięknie dowalił wszystkim tym, którzy chcą zbić polityczny kapitał na tej tragedii i podgrzewać atmosferę. A z każdym dniem coraz ich więcej.
         Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
         ×