Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Wiedzieli, że to może być osoba niebezpieczna. Policja o kulisach zatrzymania Mameda Ch.

Centralny Pododdział Kontrterrorystyczny "BOA" został poproszony o pomoc w zatrzymaniu Mameda Ch., ponieważ obawiano się, że może on zareagować agresywnie. Gwiazdor sportów walki nie stawiał jednak oporu. W środę ma usłyszeć zarzuty.
Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Mamed Ch WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Mamed Ch.

We wtorek (11 czerwca) na polecenie prokuratora Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach został zatrzymany 38-letni Mamed Ch. Były zawodnik MMA jest podejrzany o udział w grupie przestępczej, która zajmowała się kradzieżą w Czechach luksusowych samochodów i legalizowaniem ich w Polsce - więcej TUTAJ.

Dziś rano na polecenie prokuratury o godz. 6.00 do domu sportowca pod Olsztynem wkroczyli policjanci w asyście Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego "BOA". Funkcjonariusze BOA zostali poproszeni o udział w akcji ze względu na fakt, że Ch. jest byłym mistrzem wagi średniej i półciężkiej KSW.

- Policjanci byli przygotowani do tego, żeby zatrzymać tego człowieka. Wiedzieliśmy również, że to może być osoba niebezpieczna, może chcieć jakoś w gwałtowny sposób zareagować, dlatego też poprosiliśmy o wsparcie BOA - wyjaśniła w rozmowie z TVN24 podinspektor Aleksandra Nawara, rzeczniczka prasowa komendanta wojewódzkiego policji w Katowicach.

ZOBACZ WIDEO Bajsangur Edelbijew podsumował galę ACA 96. "Następną galę planujemy w Warszawie. Będzie transmisja w polskiej TV"

ZOBACZ: FFF. Wysoka oglądalność gali w Zielonej Górze. Znane nazwiska przyciągnęły widzów >>

W trakcie przeszukania w domu Ch. śledczy zabezpieczyli przedmioty, a także pieniądze - być może pochodzące z kradzieży - oraz jeden z luksusowych samochodów. Obecnie badane jest pochodzenie auta. Mamed Ch. nie stawiał oporu podczas zatrzymania.

Film z zatrzymania Mameda Ch. opublikowała policja - można go zobaczyć TUTAJ>>

Jak dowiedziała się reporterka TVN24 Małgorzata Marczok, zatrzymany zostanie w godzinach wieczornych przewieziony do Katowic, gdzie w środę rano rozpoczną się przesłuchania w prokuraturze. - Po nich prawdopodobnie prokurator zdecyduje się na postawienie nie jednego, a nawet kilkunastu zarzutów i wtedy dopiero zapadną decyzje o ewentualnym wniosku o areszt tymczasowy - przekazała Marczok.

Informację o większej liczbie zarzutów dla Mameda Ch. przekazał także Maciej Sztykiel z Radia ZET.

38-latek to była wielka gwiazda KSW. Zakończył karierę w grudniu 2018 r. po przegranej walce z Tomaszem Narkunem. Stoczył 45 walk w klatce, z których wygrał 35. Był zawodnikiem klubu Arrachion MMA Olsztyn.

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (36):
Zobacz więcej komentarzy (23)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×