KSW 50: Damian Grabowski rywalem Philipa De Friesa. Stawką pas wagi ciężkiej

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / KSW / Na zdjęciu: Philip de Fries
Materiały prasowe / KSW / Na zdjęciu: Philip de Fries
zdjęcie autora artykułu

Kolejny polski zawodnik spróbuje odebrać tytuł angielskiemu mistrzowi królewskiej kategorii wagowej. 14 września na KSW 50 w Londynie Philip De Fries (17-6) zmierzy się z Damianem Grabowskim (22-5) w walce wieczoru gali w The SSE Arena, Wembley.

W tym artykule dowiesz się o:

Znakomita passa Philipa De Friesa trwa nieprzerwanie od października 2017 roku. W ostatnim pojedynku mistrz wagi ciężkiej stanął naprzeciw panującego w kategorii półciężkiej Tomasza Narkuna. Po pięciu rundach bardzo wymagającego boju, w górę powędrowała ręka Brytyjczyka.

Zobacz także: KSW przymierza się do organizacji gali w USA. Pudzianowski główną gwiazdą

Była to już jego piąta wygrana z rzędu. Mieszkaniec Sunderlandu w KSW odprawił wcześniej Karola Bedorfa podczas gali KSW 45: The Return to Wembley oraz Michała Andryszaka na KSW 43 we Wrocławiu.

Z kolei Damian Grabowski zadebiutował w KSW podczas ostatniej gali KSW 49 w Ergo Arenie. Opolanin w pierwszym starciu dla największej organizacji MMA w Europie nie tylko znokautował byłego mistrza kategorii ciężkiej, Karola Bedorfa, ale również zapewnił widzom świetne widowisko przez cały czas trwania walki.

Zobacz także: Roberto Soldić zawalczy w Londynie

Wieloletni lider polskich rankingów swojej dywizji przed tym pojedynkiem walczył dla największych organizacji na świecie, w tym UFC, Bellator oraz był mistrzem rosyjskiej M-1 Challenge.

ZOBACZ WIDEO Mike Tyson o swoim stosunku do marihuany. "Pomaga nam lepiej wykorzystywać nasz potencjał"

Źródło artykułu: