MMA. Mistrzostwa świata w Bahrajnie. Polka zdyskwalifikowana. Spóźniła się na ważenie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Na zdjęciu: Klaudia Syguła (pierwsza z lewej)
Materiały prasowe / Na zdjęciu: Klaudia Syguła (pierwsza z lewej)
zdjęcie autora artykułu

Zwycięsko ze swojego drugiego pojedynku na Mistrzostwach Świata Amatorskiego MMA IMMAF 2019 w Bahrajnie wyszli Emil Piątek i Klaudia Syguła. Pecha miała jednak Paulina Giemza, która została zdyskwalifikowana jeszcze przed walką.

W tym artykule dowiesz się o:

- Za nami niezwykle intensywny dzień - opowiada Kamil Zawarski, jeden z trenerów reprezentacji. - Emil Piątek idzie jak burza. W walce o strefę medalową zdominował na pełnym dystansie bardzo groźnego Irlandczyka. W środę walka o finał z Hiszpanem, który wyeliminował aktualnego mistrza świata z Rosji - skomentował.

MMA. UFC Sao Paulo. Zobacz, jak Jan Błachowicz rozbił Luke'a Rockholda! (wideo)

- Znakomicie turniej rozpoczęła Klaudia Syguła, która idealnie zrealizowała swój plan na walkę, nie dając rywalce z Ukrainy żadnych szans i poddając ją duszeniem zza pleców w niespełna dwie minuty. Teraz czeka ją walka o strefę medalową z reprezentantką gospodarzy. Poza Emilem i Klaudią do gry wkracza również Błażej Romanowski, który zmierzy się z Rosjaninem - dodał szkoleniowiec.

Wyniki drugiego dnia zmagań: 70,3 kg: Emil Piątek pok. Ryana Keogha (Irlandia) przez jednogłośną decyzję (30-26, 30-27, 30-27). 65,8 kg: Klaudia Syguła pok. Tetianę Liaszuk (Ukraina) przez poddanie (duszenie zza pleców), 1:32, runda 1.

Zaplanowana na drugi dzień mistrzostw walka Pauliny Giemzy nie doszła do skutku, ze względu na zbyt późne pojawienie się Polki na ważeniu. W pierwszym dniu mistrzostw ważenie zawodników przeciągnęło się do godziny 8:00.

Boks. Awans Michała Cieślaka i Krzysztofa Włodarczyka w rankingu WBC. Jeden z nich może walczyć o pas

Z uwagi na brak problemów z wagą zaplanowano, że Paulina pojawi się na ważeniu w drugim dniu o godzinie 7:30. W wyniku niedopatrzenia i błędów komunikacyjnych okazało się jednak, że rejestracja obecności na ważeniu zakończyła się pół godziny wcześniej. Polka, pomimo interwencji, nie mogła zostać zważona i tym samym nie przystąpiła do rywalizacji.

Zestawienia polskich zawodników na trzeci dzień mistrzostw: 65,8 kg: Klaudia Syguła vs. Sabrina Laurentina De Sousa (Bahrajn) 120,2 kg: Błażej Romanowski vs. Zaurbek Magomedov (Rosja) 70,3 kg: Emil Piątek vs Antoni Josep Marti Segarra (Hiszpania)

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce": zobacz bonusy po KSW 51

Źródło artykułu: