MMA. "Tylko Jeden". Niesamowita walka w ćwierćfinale! Michał Sobiech pokonał Karola Weslinga decyzją sędziów

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / Michał Sobiech / Karol Wesling i Michał Sobiech - uczestnicy programu Tylko Jeden

Piąty odcinek "Tylko Jeden" za nami. W ostatniej walce ćwierćfinałowej Michał Sobiech pokonał Karola Weslinga decyzją sędziów. Widzowie z pewnością zapamiętają ten pojedynek z powodu emocji, których dostarczyli zawodnicy.

Widzowie "Tylko Jeden" w ostatniej walce ćwierćfinałowej zobaczyli niesamowite emocje. Sam Maciej Kawulski, współwłaściciel organizacji KSW przyznał, że był to najlepszy pojedynek z dotychczasowych, które odbyły się w programie.

Na kilkadziesiąt godzin przed starciem zawodnicy bez większych problemów wypełnili limit wagowy. Karol Wesling na skalę wniósł 81,4 kilogramów, natomiast jego przeciwnik Michał Sobiech ważył nieco mniej - 81,1 kg.

W narożniku Weslinga stanął były mistrz organizacji KSW w wadze piórkowej Marcin Wrzosek, natomiast Sobiechowi towarzyszył trener główny łódzkiego klubu Shark Top Team, Łukasz Zaborowski.

Od samego początku zawodnicy ruszyli na siebie. Po kilkunastu sekundach Sobiech trafił frontalnym kopnięciem i kombinacją ciosów. Przez cały czas "Dr Beast" starał się narzucać swoje tempo i kontrolować przeciwnika w stójce. Na kilka sekund obaj znaleźli się w klinczu, jednak po chwili kontynuowali wymianę uderzeń.

Podczas jednej z akcji Michał Sobiech zaatakował latającym kolanem, które doszło do głowy rywala. Kilka sekund później walka przeniosła się już do parteru, gdzie "Dr Beast" z góry starał się dominować rywala. Weslingowi na sam koniec udało się jednak przetoczyć przeciwnika i odwrócić losy starcia na swoją korzyść.

Podobnie, jak pierwszą rundę, tak i drugą obaj rozpoczęli dynamicznie. Sobiech na początku odsłony przyjął serię ciosów, jednak na każdą akcję Weslinga w stójce, starał sie on odpowiadać. "Dr Beast" w połowie drugiej odsłony udanie skontrolował rywala zdobywając pozycję dominującą w parterze, a na 40 sekund przed końcem walki znalazł się za plecami przeciwnika. W tej pozycji Sobiech starał się poddać rywala, jednak Wesling ostatecznie dotrwał do końca pojedynku.

Sędziowie po sześciu minutach walki byli zgodni. Jednogłośną decyzją wygrał Michał Sobiech, który awansował do półfinału programu "Tylko Jeden".

Pojedynki, które odbyły się w programie: Odcinek 1 - Marcin Krakowiak pokonał Pawła Kiełka przez poddanie (duszenie gilotynowe) w rundzie pierwszej Odcinek 2 - Tomasz Romanowski pokonał Mariusza Radziszewskiego decyzją sędziów Odcinek 3 - Adrian Bartosiński pokonał Kamila Dołgowskiego przez przerwanie lekarza po pierwszej rundzie Odcinek 4 - Piotr Walawski pokonał Pawła Kiełka decyzją sędziów Odcinek 5 - Michał Sobiech pokonał Karola Weslinga decyzją sędziów

Zawodnicy, którzy awansowali do półfinałów: Marcin "Krakus" Krakowiak (8-1) Tomasz "Tommy" Romanowski (10-7) Adrian "Bartos" Bartosiński (8-0) Piotr "Leda" Walawski (8-4-1) Michał "Dr Beast" Sobiech (4-0)

Zawodnicy wyeliminowani z programu: Paweł Kiełek (9-7-1, 1 NC) Mariusz "Radzik" Radziszewski (17-18-2) Kamil "Kamas" Dołgowski (5-1) Bartłomiej "Clark Kent" Gładkowicz (6-0) Karol Wesling (0-1)

Zobacz również: "Tylko Jeden". Gładkowicz nie zrobił wagi. Wielki powrót do programu i ogromna niespodzianka w walce "Tylko Jeden". Uraz uczestnika, lekarz przerwał starcie! Adrian Bartosiński pokonał Kamila Dołgowskiego

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Który z zawodników zwycięży program "Tylko Jeden"?