MMA. UFC 249. Fabricio Werdum - Aleksiej Olejnik. Wyrównana walka zawodników wagi ciężkiej

W piątej walce gali UFC 249 w Jacksonville zmierzyli się Fabricio Werdum (23-9) i Aleksiej Olejnik (59-13). Po trzech rundach decyzją sędziów zwyciężył Rosjanin, który odniósł drugą wygraną z rzędu.

Jakub Madej
Jakub Madej
ujęcie z gali UFC AFP / Na zdjęciu: ujęcie z gali UFC
Zawodnicy rozpoczęli pojedynek spokojnie, jednak Aleksiej Olejnik śmiało przechodził do ofensywy atakując seriami ciosów. W pewnym momencie Fabricio Werdum zaczął cofać się pod siatkę i widać było, że ma problemy z rywalem w stójce.

Rosjanin przez cały czas napierał na rywala, zadając kolejne kombinacje. Brazylijczyk spokojnie odpowiadał na taktykę przeciwnika i próbował sprowadzać walkę do parteru. Ostatecznie jednak obaj wymieniali ciosy w stójce i nic nie wskazywało na to, żeby akcja przeniosła się na matę.

Na początku drugiej odsłony Werdum sprytnie próbował przejść do duszenia gilotynowego. Olejnik skutecznie jednak uciekł rywalowi i po chwili obaj wrócili do kolejnych wymian ciosów.

Z kolejnymi sekundami Brazylijczyk odzyskiwał przewagę. Rosjanin był wyraźnie zmęczony, co wykorzystywał przeciwnik. Na dwie minuty przed końcem odsłony Werdum udanie sprowadził rywala do parteru. W tej płaszczyźnie "Vai Cavalo" starał się poddać rywala, jednak z każdej próby "The Boa Constrictor" skutecznie uciekał.

W trzeciej rundzie Fabricio Werdum za wszelką cenę próbował zejść do parteru, co udało mu się po minucie. W tej płaszczyźnie pracował nad kimurą, następnie nad duszeniem zza pleców, a ostatecznie nad balachą. Żadna z tych prób nie doszła jednak do skutku.

Na półtorej minuty przed końcem walki starcie przeniosło się do stójki, jednak po chwili zawodnicy ponownie znaleźli się w parterze.

O werdykcie ostatecznie zadecydowali sędziowie. Niejednogłośną decyzją zwyciężył Aleksiej Olejnik.

W poprzednich starciach Werdum przegrywał z Alistairem Overeemem i Aleksandrem Wołkowem, wygrywał natomiast z Marcinem Tyburą i Waltem Harrisem. Był to już jego siedemnasty występ pod szyldem organizacji UFC.

Olejnik w styczniu poddał balachą Mauricego Greene'a. Wcześniej przegrywał między innymi z Waltem Harrisem czy Alistairem Overeemem, wygrywał natomiast z Markiem Huntem i Juniorem Albinim.

W walce wieczoru UFC 249 zmierzą się Tony Ferguson i Justin Gaethje. Stawką będzie tymczasowy pas wagi lekkiej.