MMA. UFC 249. Wyniki gali. Gaethje tymczasowym mistrzem wagi lekkiej, Cejudo obronił pas kategorii koguciej

Gala UFC 249 odbyła się przy pustych trybunach. W walce wieczoru Justin Gaethje pokonał Tony'ego Fergusona zdobywając tymczasowe mistrzostwo w wadze lekkiej.

Jakub Madej
Jakub Madej
Justin Gaethje Getty Images / Gregory Shamus / Na zdjęciu: Justin Gaethje
Świetny pojedynek zagwarantowali kibicom uczestnicy głównego starcia. Justin Gaethje dopiero w piątej rundzie pokonał zalanego krwią Tony'ego Fergusona, który nie miał sił na kontynuowanie pojedynku. Sędzia widząc bezradnego zawodnika zdecydował się przerwać walkę.

W starciu o pas kategorii koguciej Henry Cejudo znokautował rywala na dwie sekundy przed końcem drugiej rundy. Z dobrej strony pokazał się jednak Dominick Cruz, który mimo przerwy trwającej ponad trzy lata, do czasu skończenia walczył z byłym zapaśnikiem jak równy z równym.

Zaledwie 20 sekund potrzebował na zakończenie pojedynku Francis Ngannou. "Predator" serią ciosów posłał na deski Jairzinho Rozenstruika, który padł nieprzytomny i przez kolejne minuty dochodził do siebie.

Świetny pojedynek bokserski zagwarantowali kibicom Calvin Kattar i Jeremy Stephens. Początkowo to bardziej doświadczony zawodnik kontrolował przebieg starcia, jednak z kolejnymi minutami przewagę zyskiwał "The Boston Finisher". Ostatecznie w połowie drugiej rundy Kattar posłał rywala niesamowicie mocnym łokciem na deski.

Karta główna rozpoczęła się starciem Grega Hardy'ego z Yorganem De Castro. Walka nie porwała jednak kibiców. Zawodnicy wagi ciężkiej toczyli pojedynek w wolnym tempie i w żaden sposób nie podejmowali ryzyka.

Walka wieczoru:

Pojedynek o tymczasowe mistrzostwo UFC w wadze lekkiej
Justin Gaethje (22-2) pokonał Tony'ego Fergusona (25-4) przez techniczny nokaut (uderzenia) w rundzie piątej (3:39)

Karta główna:

Pojedynek o mistrzostwo UFC w wadze koguciej
Henry Cejudo (16-2) pokonał Dominicka Cruza (22-3) przez techniczny nokaut (kolano i uderzenia w parterze) w rundzie drugiej (4:58)

Francis Ngannou (15-3) pokonał Jairzinho Rozenstruika (10-1) przez nokaut (uderzenie) w rundzie pierwszej (0:20)
Calvin Kattar (21-4) pokonał Jeremy'ego Stephensa (28-18) przez techniczny nokaut (uderzenie łokciem i ciosy w parterze) w rundzie drugiej (2:42)
Greg Hardy (6-2) pokonał Yorgana De Castro (6-1) jedngłośną decyzją sędziów

Karta wstępna:

Anthony Pettis (23-10) pokonał Donalda Cerronego (36-15) jednogłośną decyzją sędziów
Aleksiej Olejnik (59-13) pokonał Fabricio Werduma (23-9) niejednogłośną decyzją sędziów
Carla Esparza (16-6) pokonała Michelle Waterson (17-8) niejednogłośną decyzją sędziów
Vicente Luque (18-7) pokonał Niko Price'a przez techniczny nokaut (przerwanie lekarza) w rundzie trzeciej (3:37)
Bryce Mitchell (13-0) pokonał Charlesa Rosę (12-4) jednogłośną decyzją sędziów
Ryan Spann (18-5) pokonał Sama Alveya (33-14) niejednogłośną decyzją sędziow

Francis Ngannou - Jairzinho Rozenstruik. Błyskawiczny nokaut "Predatora"

Czy Justin Gaethje pokona Chabiba Nurmagomiedowa?