MMA. UFC. Glover Teixeira chce walki z Janem Błachowiczem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  Sean M. Haffey / Na zdjęciu: Jan Błachowicz
Getty Images / Sean M. Haffey / Na zdjęciu: Jan Błachowicz
zdjęcie autora artykułu

Glover Teixeira, opromieniony zwycięstwem z faworyzowanym Anthonym Smithem, celuje w walki z trzema rywalami z czołówki wagi półciężkiej. Wśród potencjalnych przeciwników Brazylijczyka jest Jan Błachowicz.

W tym artykule dowiesz się o:

Teixeira to były pretendent do tytułu mistrza UFC. Od lat znajduje się on w czołówce swojej kategorii, a na swoim koncie ma wygrane z m.in. Quintonem Jacksonem czy Rashadem Evansem.

Po zwycięstwie na UFC w Jacksonville 40-latek został zapytany o walki z fighterami z TOP 3 rankingu. Teixeira twierdzi, że z entuzjazmem wyjdzie do pojedynku przeciwko któremukolwiek z wymienionych przez dziennikarza zawodników (Jan Błachowicz, Dominick Reyes i Thiago Santos).

- Mogę walczyć z każdym z tych trzech facetów. Jan Błachowicz, jeśli nie chce długo czekać na Jona Jonesa, może zawalczyć ze mną. Zróbmy to. Każdy z tej trójki to dla mnie dobra opcja, szanuję ich wszystkich - powiedział Glover Teixeira.

- Lubię Jana. Podoba mi się sposób, w jaki walczy - dodał Brazylijczyk.

Błachowicz jest obecnie sklasyfikowany na 3. miejscu w rankingu wagi półciężkiej UFC. Polak wygrał 7 z 8 ostatnich pojedynków i w pokonanym polu zostawił m.in. byłego mistrza wagi średniej, Luke'a Rockholda czy Ronaldo Souzę.

Czytaj także: UFC. Mistrzowska szansa przed Janem Błachowiczem Krzysztof Jotko odsłonił kulisy gal UFC

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" (online): walka, jakiej w Polsce nie było! "Uważają, że porywam się z motyką na słońce"

Źródło artykułu: