Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Babilon MMA 13. Piotr Kacprzak - Michał Folc. Jednogłośna decyzja w pierwszej walce

Piotr Kacprzak (3-2) pokonał jednogłośną decyzją sędziów Michała Folca (4-3) w premierowej walce gali Babilon MMA 13. Było to pierwsze starcie w mieszanych sztukach walki w Polsce po długiej przerwie spowodowanej koronawirusem.

Jakub Madej
Jakub Madej
Piotr Kacprzak vs Michał Folc - Babilon MMA 13 Materiały prasowe / Babilon MMA / Piotr Kacprzak vs Michał Folc - Babilon MMA 13
Pojedynek rozpoczął Piotr Kacprzak od kopnięć, którymi starał się utrzymywać dystans w stójce. Michał Folc bardzo często atakował wysokimi kopnięciami, jednak młodszy rywal dobrze pracował na nogach i unikał każdą próbę. Walka rozkręciła się dopiero pod koniec rundy, kiedy to zawodnicy wdawali się w częstsze wymiany. Żaden z nich jednak nie uzyskał znaczącej przewagi.

Agresywnie drugą odsłonę zaczął Folc, rzucając się na rywala z serią ciosów. Kacprzak szybko przeszedł jednak do parteru, gdzie zaczął kontrolować przeciwnika. Dopiero na 45 sekund przed końcem rundy "Denis" zdołał przetoczyć rywala, jednak z góry nie zdołał skończyć walki przed czasem.

Zdecydowanie bardziej zmęczony do trzeciej rundy wyszedł Folc. Starał się to wykorzystywać Kacprzak, pracując nad sukcesywnym punktowaniem rywala. Zawodnik z Radomia w połowie odsłony znalazł się za plecami Folca, skąd próbował założyć duszenie. Reprezentant Mighty Bulls Gdynia przez cały czas był jednak aktywny, starając się zyskać w oczach sędziów punktowych.

ZOBACZ WIDEO: Klatka po klatce (online). Akop Szostak trafi do FAME MMA? "To bardzo sympatyczni goście"

Po trzech rundach ogłoszono jednogłośną decyzję sędziów (30-27, 30-27, 30-27) na korzyść Piotra Kacprzaka.

Dla zawodnika Marga SFG Radom było to trzecie zwycięstwo w karierze. W poprzednich starciach Kacprzak poddawał Filipa Lamparskiego i Łukasza Machalskiego, przegrywał natomiast z Dawidem Śmiełowskim i Adamem Soldajewem.

Folc przegrał po raz pierwszy od grudnia 2017 roku. "Denis" zakończył tym samym serię czterech zwycięstw z rzędu, podczas której pokonał Pawła Lisiewskiego, Marcina Czyżowskiego, Mahmouda Hashada i Jacka Wojnickiego.

ZOBACZ TAKŻE:
Artur Szpilka: Walka z Krzysztofem Włodarczykiem w kwietniu 2021 roku
Michał Materla wróci do klatki 20 czerwca. Zawalczy poza KSW

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×