MMA. FEN 28. Mateusz Rębecki - Fabiano Silva. Mistrz obronił pas!

Mateusz Rębecki (MMA 11-1) pokonał Fabiano Silvę (30-13-1) w walce wieczoru FEN 28: Lotos Fight Night. Polak obronił mistrzowski pas wagi lekkiej.

Waldemar Ossowski
Mateusz Rębecki (z lewej) Materiały prasowe / Na zdjęciu: Mateusz Rębecki (z lewej)
Rębecki od pierwszych sekund narzucił swoje warunki w starciu z Brazylijczykiem. Mistrz Fight Exclusive Night spychał rywala pod siatkę, trafiał na korpus, dużo kopał i co rusz udanie bronił chaotycznych prób sprowadzeń przeciwnika.

W połowie 1. rundy piekielny podbródkowy zwalił z nóg Silvę. Polak bił z góry, zaszedł za plecy i kanonadą ciosów zasypał doświadczonego przeciwnika. Sędzia Piotr Michalak kilka razy upominał "Jacarezinho", aby ten się bronił, ale widząc brak reakcji z jego strony zdecydował się przerwać pojedynek.

Mateusz Rębecki po raz czwarty obronił pas mistrzowski FEN w wadze lekkiej. Dla reprezentanta Berserker's Team Szczecin była to dziewiąta wygrana z rzędu w karierze. "Chińczyk" niedługo może zasilić szeregu organizacji UFC.

Tomasz Oświeciński chce dalej walczyć. "Pod okiem mistrza musi się udać"