MMA. Zaatakował sędziego i został zdyskwalifikowany. Skandal na gali w Abu Zabi (wideo)

Ahmad Al Darmaki w walce z Bogdanem Kirilenko miał pewną wygraną, ale zareagował zbyt nerwowo na reakcję sędziego, który przerwał pojedynek. W efekcie wojownik z ZEA został zdyskwalifikowany.

Piotr Bobakowski
Ahmad Al Darmaki Twitter / MMA_Jim / Na zdjęciu: Ahmad Al Darmaki
Ahmad Al Darmaki (2-6) "udusił" Bogdana Kirilenkę (1-0) w pierwszej rundzie pojedynku w kategorii piórkowej na piątkowej gali UAE Warriors 12 w Abu Zabi. Wojownik ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich nie mógł jednak cieszyć się z trzeciego zwycięstwa w karierze, ponieważ... zaczął szarpać się z sędzią.

Brytyjski sędzia Marc Goddard przerwał nierówną walkę i próbował odciągnąć zwycięzcę od przeciwnika (ten wcześniej odklepał). Wtedy Al Darmaki niespodziewanie odepchnął arbitra i doszło pomiędzy nimi do szarpaniny.

Fighter ze ZEA po kilkudziesięciu sekundach uspokoił się i zaczął celebrować zwycięstwo. Sędziowie podjęli jednak decyzję o dyskwalifikacji krewkiego zawodnika. Incydent na gali w Abu Zabi odbił się głośnym echem w świecie sportów walki.

"Bez wątpienia wskazałbym tutaj na Marca Goddarda. Z całą powagą, nie traktuj w ten sposób sędziego" - skomentował dziennikarz Jim Edwards na Twitterze, gdzie zamieścił film z końcówki walki Al Darmaki vs Kirilenko.

Zobacz:
MMA. RWC 5. 9 sekund! Michał Andryszak brutalnie znokautował Iona Grigore (wideo)