WWE. Nie żyje Pat Patterson. Ikona i członek Hall of Fame amerykańskiego wrestlingu

Ikona wrestlingu i członek WWE Hall of Fame Pat Patterson zmarł w środę - poinformowała stacja ESPN. Miał 79 lat. Był jednym z pierwszych wrestlerów, który przyznał się do bycia gejem.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Pat Patterson (z lewej) podczas gali w Toronto w 1982 roku Getty Images / Michael Stuparyk / Na zdjęciu: Pat Patterson (z lewej) podczas gali w Toronto w 1982 roku
Pat Patterson urodził się w 1941 roku w Montrealu. Do WWE trafił w 1979 roku. Jako pierwszy w historii wywalczył tytuł mistrza interkontynentalnego - po pas sięgnął w Rio de Janeiro, a tytuł mistrza dzierżył przez kolejne 233 dni.

Karierę sportową zakończył w 1984 roku, jednak zdecydował się pozostać przy ringu i przy wrestlingu. Został komentatorem, miał wejście "za kulisy". Został również "prawą ręką" Vince'a McMahona, dyrektora, a potem prezesa WWE. Patterson był powszechnie uznawany za jednego z najbardziej "kreatywnych umysłów" w profesjonalnym wrestlingu.

W 1996 roku Kanadyjczyk został wprowadzony do WWE Hall of Fame. To największe możliwe wyróżnienie dla każdego ze sportowców.

Pat Patterson był jednym z pierwszych wrestlerów, który otwarcie przyznał się do homoseksualizmu - był w oficjalnym związku z innym zapaśnikiem Stevem Lombardim. Fakt, że był gejem ukrywał do końca swojej zawodowej kariery w ringu. Wyznał to podczas emocjonalnego przemówienia w reality show WWE "Legends House".

Zobacz także:
Marcin Krakowiak podpisał kontrakt z KSW
Pudzianowski mógł przebierać w ofertach. Dlaczego jest wierny KSW?

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×