MMA. UFC. Leon Edwards zakażony koronawirusem. Walka z Czimajewem przełożona

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  Pat Scaasi/MI News/NurPhoto / Na zdjęciu: Leon Edwards
Getty Images / Pat Scaasi/MI News/NurPhoto / Na zdjęciu: Leon Edwards
zdjęcie autora artykułu

Fani MMA zacierali ręce na pojedynek Leona Edwardsa z Chamzatem Czimajewem, który miał być walką wieczoru UFC Vegas 17, 19 grudnia. Niestety, Anglik otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa.

W tym artykule dowiesz się o:

ESPN podało, że Leon Edwards został zakażony COVID-19. Starcie z Chamzatem Czimajewem miało być ostatnim pojedynkiem, jaki w 2020 roku zobaczą kibice w UFC.

Amerykańska organizacja ma nadzieję, że do wyczekiwanej walki uda się doprowadzić na początku 2021 roku. Dziennikarz Brett Okamoto poinformował, że 29-letni Edwards ciężko przechodzi chorobę i stracił już kilka kilogramów. Anglik nie ma sił trenować.

Starcie Edwardsa z Czimajewem budziło duże zainteresowanie ze względu na Czeczena, który reprezentuje Szwecję. "Borz" bowiem z przytupem wszedł od UFC i szybko rozprawił się z trzema kolejnymi rywalami (dwa nokauty i poddanie). Za każdym razem na jego konto trafiał też bonus w postaci 50 tysięcy dolarów.

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" (on tour). FEN 31. Jóźwiak zadowolony z walki Borowskiego z "Trybsonem". "Zrobili show!"

Bardziej doświadczony Leon Edwards miał być pierwszym rywalem z czołowej "15" kategorii półśredniej, który sprawdzi Czimajewa. 29-latek ma na swoim koncie wygrane z Rafaelem dos Anjosem, Donaldem Cerrone czy Peterem Sobottą, a w UFC walczy już od 2014 roku.

UFC ogłosiło, że nowym starciem wieczoru gali w Las Vegas będzie walka Stephena Thompsona - Geoffem Nealem.

Czytaj także: Mike Tyson - Roy Jones Jr. "Bestia" z zakazem nokautowania. Powrót na specjalnych zasadach Roy Jones jr - Mike Tyson. Remis w walce legend. Dali z siebie wszystko

Źródło artykułu:
Komentarze (0)