Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

MMA. Prezes FEN spotkał się z Kijańczukiem. "Wytłumaczyłem stanowisko organizacji"

Rafał Kijańczuk czuł się oszukany po gali FEN 33. Sędzia niesłusznie przerwał jego pojedynek z Marcinem Filipczakiem. Zawodnik jednak nie złożył protestu, choć nie ukrywał frustracji. Teraz spotkał się z prezesem organizacji.
Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Rafał Kijańczuk WP SportoweFakty / FEN / Na zdjęciu: Rafał Kijańczuk

Oglądaj galę EFM Show!


Przypomnijmy, że 27 marca sędzia Daniel Zaręba przerwał pojedynek Kijańczuka z Filipczakiem w 1. rundzie, sądząc iż zawodnik z Chełma stracił przytomność w wyniku duszenia gilotynowego. Był jednak w błędzie (czytaj więcej >>>).

Choć początkowo sparingpartner Jana Błachowicza zapowiadał złożenie protestu od wyniku pojedynku, chcąc jego unieważnienia, ostatecznie tego nie zrobił. 

"Po kontakcie z kilkoma sędziami spoza FEN uznałem, że składanie protestu nie ma sensu, gdyż mimo tego, że decyzja była skandaliczna, to nie stanowi błędu proceduralnego tylko jest błędem ludzkim, co nie podlega odwołaniu się". 

ZOBACZ WIDEO: Są bonusy po gali KSW 59. Takiej sytuacji jeszcze nie było!

Wreszcie doszło do spotkania Rafała Kijańczuka z prezesem Fight Exclusive Night - Pawłem Jóźwiakiem. Efekt? Wynik walki nie zostanie zmieniony, ale są duże szanse, że dojdzie do rewanżu. 

"Funkcja Prezesa, to nie zawsze blask fleszy i splendor... Czasami trzeba stanąć naprzeciw problemom i wziąć je na klatę. W zeszły czwartek spotkaliśmy się z Rafałem w cztery oczy i porozmawialiśmy o zaistniałej sytuacji. Wytłumaczyłem stanowisko organizacji i powody naszej decyzji, iż nie będzie zmiany werdyktu na No Contest. Rafał dostał również propozycje walki rewanżowej jesienią, którą wstępnie przyjął. Szanuje bardzo Rafała jako sportowca i człowieka, rozumiem jego sportową złość po walce na gali FEN 33. Podtrzymuje też swoje zdanie, sędzia Zaręba pospieszył się z przerwaniem walki. Szykujemy bardzo poważne wzmocnienia składu sędziowskiego, już od kolejnej gali. Wkrótce ogłosimy nowy skład" - napisał prezes FEN. 

Z kolei Kijańczuk także pokusił się o komentarz w sprawie spotkania. "Otrzymałem informacje, że nie będzie NC, dostałem ofertę i warunki rewanżu, przyjąłem to do wiadomości i na tym koniec. Nie padła żadna decyzja ani zgoda, więc na ten moment porozumienia nie ma. Jeśli zapadną wiążące decyzje, to z pewnością sam będę o tym informował" - napisał. 

Zobacz także:
-> MMA. Jan Błachowicz zabrał głos w sprawie walki Polaka o pas
-> Znamy pierwszych bohaterów KSW 60! Gala już w kwietniu

Czy chciałbyś zobaczyć rewanż Kijańczuka z Filipczakiem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×