UFC Vegas 28. Zrobił to kolejny raz! Marcin Tybura przetrwał kryzys i znokautował rywala

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter /  / Na zdjęciu: Marcin Tybura
Twitter / / Na zdjęciu: Marcin Tybura

Marcin Tybura (22-6) wygrał piątą walkę z rzędu w UFC! Polak na gali w Las Vegas znokautował w pierwszej rundzie Walta Harrisa (13-10). Zawodnik z Uniejowa był wcześniej w sporych tarapatach.

W tym artykule dowiesz się o:

Początek walki to dominacja Amerykanina, który naruszył Tyburę w stójce i bił jak szalony. 35-latek chwiał się na nogach, wydawało się, że ciężki nokaut wisi w powietrzu. Polak umiejętnie jednak sklinczował i przetrwał trudne chwile.

Podopieczny Andrzeja Kościelskiego w połowie pierwszej rundy sprowadził rywala do parteru. Tam udało mu się zajść za plecy Walta Harrisa i bezkarnie obijać go do czasu, aż sędzia Mark Smith przerwał pojedynek po czterech minutach i sześciu sekundach.

Dla Marcina Tybury wygrana z Harrisem oznacza kolejny awans w rankingu wagi ciężkiej UFC. "The Big Ticket" przed pojedynkiem z Polakiem był bowiem sklasyfikowany na 8. miejscu i o trzy pozycje wyprzedzał reprezentanta Ankosu MMA Poznań.

Trwa piękny sen "Tybura" w Ultimate Fighting Championship. Piąta wygrana z rzędu mocno przybliżyła zawodnika z Uniejowa do walki o mistrzowski tytuł. Wcześniej, w 2020 roku, jego wyższość musieli uznać kolejno Siergiej Spivak, Maksim Griszyn, Ben Rothwell i Greg Hardy.

Były mistrz organizacji M-1 Global walczy dla UFC od 2016 roku. Jego obecny rekord w MMA to 22 wygrane (15 przed czasem) i 6 porażek.

Czytaj także: Co za forma "Pudziana"! Zaskakujące wyniki porannego ważenia przed KSW 61 KSW 61. Łukasz "Juras" Jurkowski był poirytowany. Odsłania kulisy spotkania z Kołeckim