Zwrot ws Artura Szpilki? "Nie na sto procent"

Odpowiedziami na kilka pytań w sport.pl Artur Szpilka zasiał niepewność. Chodzi o jego ewentualne walki w MMA dla KSW i pojedynek z Tomaszem Adamkiem.

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Artur Szpilka WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Artur Szpilka
O zmianie przez Artura Szpilkę ringu bokserskiego na oktagon w MMA mówi się coraz więcej. Wydawało się, że 32-latek wybierze ofertę KSW (największej polskiej federacji), jeśli rzeczywiście zdecyduje się na przejście do mieszanych sztuk walki.

Nie wszystko jest jednak przesądzone. Szpilka wciąż waha się, czy przejdzie do MMA i czy będzie walczył dla KSW.

- Na razie całym moim życiem jest boks i to nie podlega dyskusji. Są jednak plany, jakieś rozmowy i zobaczymy. Chciałbym wrócić w boksie, ale jeśli się nie uda, to pokręcę się w MMA - powiedział Szpilka w wywiadzie dla sport.pl.

ZOBACZ WIDEO: EFM Show 2. Zobacz najbardziej widowiskowe nokauty!

Z kolei na pytanie, czy w przypadku wyboru MMA jego debiut w KSW jest pewny, Szpilka odpowiedział tak: - Nie na sto procent. Jeszcze rozmawiam z jedną federacją.

Przypomnijmy, że w niedawnym wywiadzie dla WP SportoweFakty Martin Lewandowski, współwłaściciel KSW tak wypowiadał się o negocjacjach z Arturem Szpilką. - Na Szpilkę czekam już trzy lata i trochę mi to przypomina historię z Damianem Janikowskim. Na chwilę obecną "Szpila" jest wolnym zawodnikiem, nie ma kontraktu ze swoim dawnym promotorem bokserskim, a to otworzyło nam drogę do rozmów, które prowadzimy. Jesteśmy już po słowie, po ustaleniach stawek finansowych. Więcej przeczytasz TUTAJ.

W ostatnim czasie pojawiły się również informacje, że jednym z pierwszych rywali Szpilki w MMA miałby być Tomasz Adamek (szczegóły TUTAJ). I w tym przypadku 32-latek zasiał jednak niepewność.

- Na razie nie myślę o tym (o walce z Adamkiem - przyp. red.), po prostu zaproponowałem we wstępnych rozmowach, żeby to był któryś z zawodników bokserskich - powiedział Szpilka dla sport.pl.

Artur Szpika osiągałby sukcesy w MMA?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×