A jednak! Znamy rywala Pudzianowskiego na KSW 64

Mariusz Pudzianowski poznał nazwisko rywala, z którym zmierzy się podczas październikowej gali KSW 64. Organizacja postanowiła oddać fanom to, co zabrał niefortunny obrót wydarzeń sprzed kilku miesięcy.

Artur Mazur
Artur Mazur
Mariusz Pudzianowski Materiały prasowe / Sebastian Rudnicki/kswmma.com / Na zdjęciu: Mariusz Pudzianowski
Pierwotnie Pudzianowski i Serigne Ousmane Dia mieli się zmierzyć w marcu tego roku podczas KSW 59. Tuż przed startem gali organizacja poinformowała, że Senegalczyk zaczął odczuwać bóle w jamie brzusznej i został przetransportowany do szpitala. Personel medyczny stwierdził ostre zapalenia wyrostka robaczkowego, co automatycznie wykluczyło udział popularnego "Bombardiera" ze starcia z Polakiem.

Od razu po niefortunnych zdarzeniach, które doprowadziły do odwołania tego pojedynku, szefowie KSW zapowiedzieli, że będą chcieli doprowadzić do tej walki ponownie. W podobnym tonie wypowiedział się w ostatnim wywiadzie dla WP SportoweFakty jeden ze współwłaścicieli KSW.

- Oczywiście, chcemy dotrzymać słowa danego kibicom i jesteśmy w trakcie rozmów z "Bombardierem", ale nie wiem, jak one się zakończą. On wrócił do treningów po operacji wyrostka, jest sprawny i jest jednym z kandydatów do walki z Pudzianowskim. Ale nie ukrywam, że starcie Senegalczyka z Le Bannerem jest elementem, który mocno komplikuje nasze rozmowy - tłumaczył Martin Lewandowski.

ZOBACZ WIDEO: Mariusz Pudzianowski wraca do klatki! Szef KSW o możliwych rywalach "Pudziana" i walce Adamek - Szpilka

Okazało się, że zaplanowane na 25 września starcie Senegalczyka z Jeromem Le Bannerem zostało odwołane z powodu kontuzji tego drugiego. To otworzyło drogę do ponownego zestawienia "Bombardiera" z Pudzianowskim.

Do starcia tych kolosów dojdzie już 23 października w jednej z głównych walk gali KSW 64 w łódzkiej Atlas Arenie.

Mariusz Pudzianowski jest na idealnej drodze do powtórzenia wyczynu z 2010 roku, kiedy to stoczył trzy pojedynki w jednym roku kalendarzowym. Pięciokrotny zdobywca tytułu "World's Strongest Man" do tej pory sześciokrotnie walczył na galach KSW w Łodzi, z czego czterokrotnie w najważniejszych starciach wieczoru i zawsze cieszył się z wygranej.

Ostatnio kibice KSW mogli oglądać Mariusza Pudzianowskiego w walce wieczoru gali KSW 61, kiedy to pokonał przed czasem Łukasza Jurkowskiego i tym samym został liderem w klasyfikacji największej liczby wygranych przez nokaut lub nokaut techniczny w historii KSW.

"Bombardier" to jedna z trzech największych legend narodowego sportu swojego kraju, jakim są senegalskie zapasy. Ousmane Dia dwukrotnie - w 2002 oraz 2014 - został mistrzem świata w tym sporcie i sięgnął po tytuł "The King of the Arena".

W 2018 roku Senegalczyk postanowił przenieść się do świata MMA i jak do tej pory jest niepokonany. Nazywany również przez fanów "B52" zawodnik oba stoczone pojedynki wygrał przez nokauty, a łącznie potrzebował na to jedynie 2 minut i 11 sekund. Senegalczyk zwyciężył z innym zapaśnikiem Amadou Papisem "Rocky Balboa" Konezem oraz Brytyjczykiem Danem Podmore’em.

Walka wieczoru | Main Event
+120,2 kg/+265 lb: Mariusz Pudzianowski (15-7, 10 KO) vs Serigne Ousmane „Bombardier” Dia (2-0, 2 KO)

Walka o pas wagi koguciej | Bantamweight Championship Bout
61,2 kg/135 lb: Sebastian Przybysz (8-2, 4 KO, 1 Sub) vs TBA

65,8 kg/145 lb: Robert Ruchała (5-0, 3 Sub) vs Patryk Kaczmarczyk (7-0, 1 KO, w Sub)
77,1 kg/170 lb: Michał Pietrzak (10-4, 3 KO, 2 Sub) vs Shamil Musaev (14-0, 8 KO, 2 Sub)
52,2 kg/115 lb: Karolina Owczarz (4-1, 2 Sub) vs TBA
83,9 kg/185 lb: Cezary Kęsik (12-1, 9 KO, 2 Sub) vs Marcin Krakowiak (11-3, 5 KO, 6 Sub)
83,9 kg/185 lb: Albert Odzimkowski (11-5, 3 KO, 7 Sub) vs Jason Radcliffe (16-8, 10 KO, 4 Sub)

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×