Klaudia Syguła poznała rywalkę na Armia Fight Night 11

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Klaudia Syguła zmierzy się z Zoya Litvinienko na gali AFN 11
Materiały prasowe / Klaudia Syguła zmierzy się z Zoya Litvinienko na gali AFN 11
zdjęcie autora artykułu

Klaudia Syguła (2-1) przywita w klatce AFN Zoyę Litvinenko (0-1) na gali Armia Fight Night 11 w Łodzi, 5 listopada. Łodzianka to nadzieja kobiecego MMA w Polsce.

W tym artykule dowiesz się o:

Litvinienko to mistrzyni Kijowa w grapplingu oraz mistrzyni Ukrainy w MMA. W swojej pierwszej zawodowej walce mierzyła się ze znaną polskim kibicom, niesamowitą Ekateriną Shakalovą.

Osiemnastoletnia Ukrainka mierzy 167 cm i waży 64 kg. Do walki w Polsce przygotowuje się klubie w 13Legion.

Z kolei Łodzianka po przegranym debiucie w MMA przeszła mentalną przemianę, co zaowocowało najpierw zwycięstwem z Sylwią Maksym na Armia Fight Night Special Edition, a potem zwycięstwem nad Darią Regil na AFN 10 w Żywcu.

Klaudia Syguła na swoim koncie ma także mistrzostwo Polski w amatorskim MMA, wicemistrzostwo Europy oraz udział w mistrzostwach świata w Bahrajnie. Walczyła również na gali Wotore 2 w maju 2020 roku. Wówczas w pierwszej rundzie pokonała Karolinę Sobek. W przeszłości trenowała z takimi zawodniczkami jak Karolina Kowalkiewicz, Karolina Owczarz i Anita Bekus.

Gala AFN 11 "Bitwa o niepodległość" odbędzie się 5 listopada w Łodzi. Transmisję z gali przeprowadzi TVP Sport.

Zobacz także: Adam Kownacki się tłumaczy. Dlatego uderzał poniżej pasa Trener Kownackiego załamany. "Nie robił nic nad czym pracowaliśmy"

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Chalidow dostał z "liścia". Tak zareagował

Źródło artykułu: