Chabib Nurmagomiedow się zdenerwował. "Zamknij się!"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Yegor Aleyev\TASS / Na zdjęciu: Chabib Nurmagomiedow
Getty Images / Yegor Aleyev\TASS / Na zdjęciu: Chabib Nurmagomiedow
zdjęcie autora artykułu

Chabib Nurmagomiedow choć nie jest już mistrzem UFC, to bacznie przygląda się rozwojowi sytuacji w wadze lekkiej. "Orzeł" z Machaczkały wdał się w wymianę słów z byłym rywalem - Justinem Gaethjem.

Gaethje 6 listopada pokonał po wyniszczającej walce Michaela Chandlera i wykonał poważny krok w kierunku ponownej walki o tytuł. Amerykanin nie ukrywa, że liczy iż UFC zestawi go w starciu ze zwycięzcą grudniowego starcia Charles Oliveiry z Dustinem Porierem.

Zdaniem byłego dominatora kategorii lekkiej, Chabiba Nurmagomiedowa, pierwszeństwo do walki o pas ma jednak jego podopieczny, Islam Machaczew, który został namaszczony przez niego jego następcą na mistrzowskim tronie UFC.

Machaczew 30 października pokonał przez poddanie Dana Hookera na gali w Abu Zabi, odnosząc dziewiąte zwycięstwo z rzędu w UFC.

ZOBACZ WIDEO: To była przyczyna porażki Błachowicza? "Być może to jest jakiś procent"

"W ostatnich ośmiu walkach trzy raz przegrałeś. Miałeś okazję zostać mistrzem, ale ją przespałeś. Islam jest w serii dziewięciu zwycięstw, stoczył trzy walki w 2021 roku i wszystkie wygrał przed czasem. Po prostu zamknij się i przyznaj, że Islam zasługuje na tytułowy strzał, a nie ty" - napisał na Instagramie Nurmagomiedow.

Justin Gaethje był ostatnim rywalem w karierze "Orła" z Machaczkały. Nurmagomiedow poddał go w drugiej rundzie walki wieczoru UFC 254, po czym ogłosił zakończenie swojej przygody z MMA.

Czytaj także: Mamed Chalidow miażdży Bombardiera po walce z Pudzianowskim. "Nie mogę kłamać" Glover świętuje pokonanie Błachowicza. Tego się nie spodziewaliśmy

Źródło artykułu: