Znamy datę gali FEN 39. Kacper Formela powalczy o pas

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FEN / Na zdjęciu: Kacper Formela
Materiały prasowe / FEN / Na zdjęciu: Kacper Formela
zdjęcie autora artykułu

Gala FEN 39 odbędzie się 12 marca. W głównym pojedynku wieczoru wystąpi Kacper Formela, który powalczy o pas mistrzowski kategorii piórkowej.

"Polski Machida", po serii trzech triumfów z rzędu, dostanie swoją mistrzowską szansę. Jego konkurentem będzie Arkadij Osipjan, który do FEN-u trafił po serii trzech triumfów w ACA. Ormianin w debiucie przegrał z Mateuszem Rębeckim. W konfrontacji o tytuł kategorii lekkiej z "Chińczykiem" pokazał się jednak z bardzo dobrej strony.

W oktagonie po raz kolejny zaprezentuje się Łukasz Charzewski, który jako ostatni pokonał Kacpra Formelę. "Harry" ostatni raz wystąpił w październiku 2020. Na FEN 34 miał skonfrontować się z Damienem Lapilusem, jednak kontuzja rywala doprowadziła do odwołania starcia.

Do klatki powróci również Bartosz Szewczyk, który w ostatnim starciu zmierzył się z Szymonem Bajorem o tymczasowy pas FEN wagi ciężkiej. Po tamtej porażce utalentowany Polak opuścił Akademię Sportów Walki Wilanów.

ZOBACZ WIDEO: To byłby wielki hit! Materla zmierzy się z Soldiciem?! "Nie wykluczam"

Niezwykle ciekawie zapowiada się powrót do klatki Pawła Hadasia. Chorzowianin nie walczył od października 2016. Uchodził za jednego z najlepszych polskich "średnich".

Wcześniej Jakub Borowicz, rzecznik prasowy Fight Exclusive Night, wspominał, że na FEN 39 odbędzie się walka Marcina Sianosa z Iwanem Slobodiukiem. Miała odbyć się ona na FEN 38, ale odwołano ją ze względu na COVID u Polaka.

Zobacz także: -> HIGH League powróci do teatru! Konferencja przed drugą galą jeszcze w styczniu -> Wiadomo, kiedy Fame MMA odkryje karty. Organizatorzy zdradzą tajemnice

Źródło artykułu: